BTC : 62948 ₺ ETH : 1566 ₺ XRP : 1.22 ₺ LTC : 285.6 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.4645 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Fidelity, kripto para sektörüne giriş için piyasanın nabzını yoklamaya devam ediyor

Fidelity, kripto para sektörüne giriş için piyasanın nabzını yoklamaya devam ediyor

Fidelity, kripto para sektörüne giriş için piyasanın nabzını yoklamaya devam ediyor
0
huobi_koinmedya

Dev kurumsal firma Fidelity, kripto para sektörüne giriş için piyasanın nabzını yoklamaya devam ediyor. Firma müşterilerinin kripto paraya karşı tutumlarını belirlemek adına ticari işlem simülatörü başlattı.

Fidelity, kripto para sektörüne giriş için simülatör başlattı

Bu adım, Fidelity‘nin kripto para eko-sistemine dahil olacağı ve kripto paralar için ülke boyunca tüm şubelerinde masa kuracağı söylentilerin tam ortasında geliyor.

Müşterilerin kripto paralara karşı algısını saptamak adına Fidelity, çalışanların toplam 10 bin GBP (İngiliz Sterlini) sahte para ile oynayabileceği bir simülatör başlattı ve bunu çalışanlarına sundu. Şu ana kadar 8.000 çalışanından 1.200 tanesi oyuna katıldı. Katılımcılar görevi, volatilitenin bu kadar yüksek olduğu bir piyasada, BTC’nin hareketlerini tahmin ederek varlıklarını arttırmayı deneyecekler.

bkz:Günün haberi: Fidelity birkaç hafta içinde açılıyor

koinmedya_brave

Şüphesiz bu adım, kurumsal yatırımcıların kripto eko-sistemine akın edeceği beklentilerini yükseltti. Bu yüzden, kurumsal yatırımcıların piyasaya dahil olma noktasında Fidelity bundan ilk istifade eden kurumsal firma olmak istiyor. Fidelity, kurumsal müşterilerinin emeklilik fonuyla birlikte kripto paralara doğrudan bağlanabilmesinin yolunu açmak istiyor. Bununla ilgili yasal mevzuatların hazırlığı içerisinde.

bkz:Bitcoin madenciliği kazandırıyor: Trilyonluk Fidelity de bu işe giriyor

Tekrar oyuna geri dönersek, oyunun Fidelity çalışanların Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili deneyim kazanmalarını arttırmak adına tasarlandığı belli oluyor. Similatör oyunculara sadece piyasa dinamikleri hakkında bilgi vermiyor, aynı zamanda dağınık defter teknolojisi ile kripto paraların yapısı hakkında da gerekli bilgileri de kazandırıyor.

Tüm bu hazırlıklar, Fidelity’nin eko-sistemde öncü olmak istemesinden kaynaklanıyor.

koinmedya_brave

kaynak