BTC : 60886 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 291.7 ₺ USDT : 6.847 ₺ XLM : 0.4464 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri FED kripto paralar için önemli bir adım attı

FED kripto paralar için önemli bir adım attı

FED kripto paralar için önemli bir adım attı
0
huobi_koinmedya

Fed kripto paraları araştıracak yeni bir yönetici işe almaya hazırlanıyor. Yöneticinin görevleri arasında dijital para, stabilcoin ve dağıtılmış defter teknolojisi inovasyonlarına katkı yapmak var.


Fed, kripto paraları ve stabilcoin teknolojisini araştırıyor

ABD’nin merkez bankası Fed, geleneksel ödemeler bölümü için yönetici arıyor. Ancak bu yöneticinin yeni görevleri de olacak. Bunlar arasında kripto paralar, stabilcoinler ve dağıtılmış defter teknolojisine nasıl entegrasyon sağlanabileceğini araştırmak da var.

Aylardır Fed yöneticileri genel anlamda stabilcoin cinsinden kripto paraları (dijital paraları) ve ulusal coinleri kullanmaya ilgi duydukları konusunda ip uçları veriyorlardı. Fed sonunda bu konuda somut bir adım atıyor ve bir insan kaynakları yatırımına hazırlanıyor. Söz konusu yönetici ilanı ile Fed yeni teknojileri mevcut sistemine entegre etmenin yollarını arıyor.

Fed’in sitesinde dün yayımlanan iş ilanına göre, pozisyon için aranan yönetici Washington, D.C.’de görev yapacak. Ayrıca Fed’in Bireysel Ödemeler Bölümünü yönetecek. Bu pozisyona işe alınacak kişi, çek ve otomatik takas hizmetlerinin denetlenmesi, bireysel ödemeler konusunda yenilikler ve araştırmaların kolaylaştırılması ve bireysel ödeme sistemleri ile ilgili politika ve düzenleme konularından sorumlu olacak.

koinmedya_brave

İlgili – Belki de Bitcoin’i 100 bin dolara taşıyacak ana etmen FED olur!

Fed’in stabilcoin ilgisi

Yöneticinin geleneksel çek ödemeleri, otomatik takas odası (ACH) ve kartlar ile ilgili görevlerine bir de yenileri eklendi. Fed’in iş ilanında bu yeni görevler şu şekilde anlatılıyor: “Dijital para birimleri, stabilcoinler, dağıtılmış defter teknolojileri gibi inovasyon araştırmaları ve genel olarak da bireysel ödemeler alanından finansal/dijital yenilikleri kolaylaştırmak ve katkıda bulunmak.”

Dijital para araştırmasına ek olarak, yöneticinin bireysel ödemelerle ilgili politika ve düzenlemelere katkıda bulunması da isteniyor. Bu pozisyonu alacak kişinin alabileceği en yüksek maaş ise yıllık 250,700 dolar şeklinde belirtiliyor.

Geçen ay iki ABD milletvekili, Fed Başkanı Jerome Powell’e gönderdikleri mektupta, Fed’in dijital para çıkarma konusunu düşünmesini istemiştiler. Bu adım tam da Bank of England yöneticisi Mark Carney’in Ağustos’ta merkez bankası destekli dijital paranın global ticaret için kullanılan doların yerini alabileceğini söylemesinden sonra gelmişti.

koinmedya_brave

Dallas Fed Başkanı Rob Kaplan da stabilcoin Libra’nın muhtemel etkilerini araştırdıklarını ve aktif bir şekilde dijital para çıkarma konusunu tartıştıklarını bildirmişti.

Fed dijital para konusunu araştırırken, Çin kendi ulusal kripto paralarını çıkarmaya az kaldığını bildirmişti.

İlgili – Çin, kendi dijital para birimini oluşturan ilk ülke oluyor: DCEP coin

Kaynak