BTC : 65600 ₺ ETH : 1645 ₺ XRP : 1.39 ₺ LTC : 318.5 ₺ USDT : 6.781 ₺ XLM : 0.5473 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri FED Başkanı Jerome Powell: Dijital Dolar’da zannettiğinizden çok farklı bir yerdeyiz

FED Başkanı Jerome Powell: Dijital Dolar’da zannettiğinizden çok farklı bir yerdeyiz

FED Başkanı Jerome Powell: Dijital Dolar’da zannettiğinizden çok farklı bir yerdeyiz
0
huobi_koinmedya

Dijital Dolar’da zannettiğinizden çok farklı bir yerdeyiz. Bu sözleri FED Başkanı Jerome Powell, “60 Minutes” programına verdiği röportaj sırasında sarf etti. Bunun üzerine Bitcoin ile ABD Doları arasında bir kıyaslama başladı.


Dijital Dolar’da zannettiğinizden çok farklı bir yerdeyiz

FED Başkanı Jerome Powell, “60 Minutes” programına verdiği röportajda, devam eden corona salgını ve küçük işletmeler ile vatandaşlara ABD’nin 2 trilyon dolarlık yardım paketi ile ilgili konuştu.

Tabii ABD’nin attığı bu adımlar bazıları tarafından eleştiriliyor. Mesela bunlardan biri SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk. Ona göre böyle olmadık yerden para basarak durum düzeltilemez. Bazıları, ABD Doları’nın büyük bir enflasyon yaşayacağı endişelerini taşıyor. Sonuçta yatırımcılar da varlıklarını korumak için farklı yatırımlara yönelebilirler.

Dijital Dolar'da zannettiğinizden çok farklı bir yerdeyiz. Bu sözleri FED Başkanı Jerome Powell, “60 Minutes” programına verdiği röportaj sırasında sarf etti. Bunun üzerine Bitcoin ile ABD Doları arasında bir kıyaslama başladı.

koinmedya_brave

Röportaj sırasında muhabir Scott Pelley, Powell’e “sistemi para akınına boğup boğmadıklarını” ve dijital dolar basma basıp basmadıklarını sordu.

Powell ise şöyle cevap verdi: “Evet yaptık. Dijital olarak para bastık. Bir merkez bankası olarak dijital para oluşturabiliriz ve biz de bunu hazine bonoları veya tahviller veya devlet garantili diğer menkul kıymetler satın alarak yaptık. Biz gerçek para da bastık ve bunu Federal Rezerv bankaları üzerinden dağıttık.”

Powell ayrıca ellerinde çok daha fazla araç olduğunu da belirtiyor. Ona göre burada bir limit yok.

İlgili – ING ekonomisti: 21 milyonluk BTC tedariği 100 bin dolar olmasına engel

koinmedya_brave

Kripto sektörü Powell’in sözlerini yorumladı

Birçok kripto ve finansal analist, Powell’in sözleri üzerine böyle havadan para basmanın uzun vadede tehlikeli olduğunu söyledi. Daha sonra Bitcoin’in gücünü ve faydalarını ortaya koymaya başladılar. Bitcoin merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için burada merkez bankalarında olduğu gibi eylemler yapılamaz.

Son birkaç hafta içinde, Fed’in gerçekleştirdiği eylemleri takiben, insanların servetlerini gelecek ekonomik sıkıntılara karşı potansiyel olarak korumak için Bitcoin kullandıklarını gösteren daha fazla rapor yayınlandı. Bazı borsalar yaklaşık 1,200 dolarlık kripto alımlarını bildiriyor. Bu da bazılarının teşvik paralarını kripto para almak için kullandığını gösteriyor.

İlgili – Dijital dolar için en güçlü platform adayı hangi kripto para?

Kaynak

Etiketler: