BTC : 64076 ₺ ETH : 1594 ₺ XRP : 1.363 ₺ LTC : 309.5 ₺ USDT : 6.735 ₺ XLM : 0.5256 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri FED başkanı Jerome Powell açıklaması Bitcoin yatırımcılarını harekete geçirdi

FED başkanı Jerome Powell açıklaması Bitcoin yatırımcılarını harekete geçirdi

FED başkanı Jerome Powell açıklaması Bitcoin yatırımcılarını harekete geçirdi
0
huobi_koinmedya

FED Başkanı Jerome Powell “60 Dakika” programında önmeli açıklamalarda bulundu. Jerome Powell açıklaması Bitcoin yatırımcılarını harekete geçirdi.


Powell açıklaması Bitcoin yatırımcılarının eleştirilerine yol açtı

FED Başkanı Jerome Powell, Korona Salgınının ardından teşvik paketleri ve merkez bankasının milyarlarca dolar basarak piyasaya sürmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

ABD’de yıllık geliri 75 bin doların altından olan her yetişkin vatandaşa 1,200 dolar nakdi ödemede bulunuldu. Benzer şekilde küçük işletmelere de ciddi boyutlarda teşvik ödemesi yapıldı. Toplam teşvik ve yardım paketlerinin miktarı 2 trilyon doları geçiyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

FED Başkanı bu konuda şu ifadeleri kullandı:

“Dijital olarak para bastık. Merkez bankası olarak ABD hazine kâğıtları, bonolarını ve diğer finansal kâğıtları satın alarak para yaratabiliyoruz ve para arzını arttırabiliyoruz. Ayrıca fiziksel anlamda da para bastık ve Federal Rezerv sistemi içerisinde dağıttık.”

Powell bu açıklamalarının devamında şu ifadeleri paylaştı:

“Bizim hala yapabileceğimiz çok şeyler var. Uzun vadede cephanemizi tüketmiş değiliz. Gerçekten borç verme konusunda bir limitimiz yok.”

Bu açıklamaları ile FED Başkanı Powell, Korona Salgınından etkilenen kişilere ve işletmelere moral verirken başka tarafta paniğe neden olabilecek bir kapı açıyor. Sınırsız para arzına işaret ediyor.

Birçok analist para politikalarının hoyratça kullanılmasını hoş karşılamıyor. Piyasaya dolar pompalamanın doların değerini aşındıracağı ve enflasyon oranlarında ciddi artışlara neden olabileceği vurgulanıyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Analist Marty Bent, Powell’ın kullandığı “biz” kelimesine dikkat çekerek ciddi eleştiride bulundu. Bent’e göre Powell biz derken para kurulundaki 5 kişiden bahsediyor. Powell, bu 5 kişinin 330 milyon nüfusa sahip ABD’nin kaderine yön verdiğini belirtti. Bu nedenle bu kadar kolay karar almamaları gerektiği vurguladı.

ABD para politikalarının hoyratça kullanılması ise yatırımcıları Bitcoin gibi alternatif yatırım araçlarına yönlendiriyor.

Kaynak