1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Factom Nedir Ve Geleceği Var Mıdır?

Factom Nedir Ve Geleceği Var Mıdır?

Factom Nedir Ve Geleceği Var Mıdır?
0

Blockchain teknolojisi birçok farklı amaçla kullanılabilir. Başlıca çekici noktası, daha sonraki bir aşamada değiştirilemeyen belgeleri güvenli bir şekilde depolayabilmektir.Factom, dijital varlıkları korumak ve doğrulamak isteyenlere daha pratik bir çözüm sunuyor.

TAM OLARAK NEDİR?

Factom,uygulamaların oluşturulması için pratik bir blok zinciri çözümü olarak tasarlanmıştır. Factom’a dApps oluşturmak isteyen herkesin erişebilmesine rağmen,öncelikle kullanıcı grubu kurumsal sektördür. Temel teknolojisi ile Factom, insanlara veri ve dijital varlıklarla işbirliği ve etkileşim geliştirme araçlarını sunmayı amaçlıyor. Mevcut sistemlerle uyumludur ve çok hızlı bir şekilde konuşlandırılabilir.

Şu an itibariyle, projeyi rakiplerinden ayıran önemli iki ürünü var. Öncelikle, Factom uyum ürünü:Bu çözüm belge yönetim sistemlerini bir blok zincir tabanlı belge platformuna dönüştürür. Kayıp ya da eksik belgeler üzerinde daha fazla endişenlmeye gerek yok ayrıca bu sistemi kullanmak denetim zamanlarını azaltmaya yardımcı olur. Daha önemlisi, çoğu işletmenin öncelikle ilgileneceği çok yönlü maliyetlerin düşürülmesine yardımcı olabilir.

İkincisi, SMARTRAC uygulaması tarafından dLoc: Bu araç dokümantasyon kimlik doğrulama çözümleri alanında bir gelişmedir. DLoc ile, Factom blok zincirinde fiziksel dokümanları korumak mümkün hale gelir. Facto’nun hem Bitcoin hem de Ethereum’a emniyetli olarak bağlandığını göz önüne alarak, bu çözümün aynı zamanda sağlam ve çok yönlü olduğunu söyleyebiliriz.

koinmedya_brave

Proje, dokümantasyon hatalarını kaldırarak kalite kontrolüne de yoğun bir şekilde odaklanıyor. Ayrıca, ürünler özellikle birleşme ve devralmaların sonuçlandırılması sürecini durum tespit departmanında düzene sokabilir. Factom’un üstünde dijital kimlik tabanlı bir projenin barındırılması da kesinlikle mümkündür. Bu sistem, üçüncu kişiler tarafından kimliklerin çalınmasını veya kötüye kullanılmasını önler. Bu alanda, daha fazla şirketin bugünlerde blok tabanlı dijital kimliklere odaklandığını gördüğümüz için göz kulak olması gereken ilginç bir alan.

FACTOM TOKEN

Factom’un Factoid olarak bilinen kendi kriptokrasitesine sahip olduğunu öğrenmek şaşırtıcı değil. Bu token platform tarafından sunulan hizmetler için Giriş Kredileri satın almak için kullanılır. Bu Giriş Kredileri, Aracı çözümlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, Projenin protokolünün kendisinden satın alınmış olması dikkat çekicidir. Faktoidler de, diğer kripto para birimlerine karşı da işlem görebilir. Ayrıca sunucunun altyapısını korumak ve Denetim Sunucusu operatörlerini sistemi çalıştırmak için ödüllendirmek için kullanılırlar.

Etiketler: