BTC : 62558 ₺ ETH : 1555 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.4603 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Facebook’a yeni rakip geliyor: EOS Voice

Facebook’a yeni rakip geliyor: EOS Voice

Facebook’a yeni rakip geliyor: EOS Voice
0
huobi_koinmedya

EOS Voice. Kripto para EOS’un arkasındaki şirket olan Block.One, blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice’u 4 Temmuz ABD’nin bağımsızlık gününde başlatıyor.


EOS Voice Facebook’a rakip olur mu?

Voice’un 4 Temmuz ABD’nin bağımsızlık gününde başlaması ile ilk aşamada sadece kayıtlı kullanıcılar içeriklerini paylaşabilecek ve çevrimiçi etkileşimde bulunabilecek. Voice geliştiricileri, platformun beta versiyonunun halka açılacağını bildirdi.

Voice platformu için uluslararası kayıt süreci 15 Ağustos’a kadar açık olacak. Bu tarihten sonra Voice üzerinden yeni arkadaş davetleri gönderilebilir.

Sosyal medya platformları son zamanlarda kullanıcılardan artan oranda sahte haberler ile ilgili tepkiler alıyor. Ayrıca kullanıcı bilgileri ve gizliliğin ele alınması da hala büyük sorunlar arasında yer alıyor. Kripto para EOS’un arkasındaki kuruluş olan Block.One’ın blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice, bu veri güvenliği ve şeffaflık ile ilgili sorunları ortadan kaldırabilir.

koinmedya_brave

İlgili – Yorum-analiz: EOS yılın en iyi kazandıran kripto parası olmaya aday

Block.One CEO’su Brendan Blumer, Voice’un içerik oluşturucuları için olan bir sosyal medya platformu olduğunu ve amacının “onlardan alınanı geri vermek” olduğunu bildirdi.

Voice ne getirecek?

İlginçtir ki şirkete göre iOS uygulaması “insan kaydı” (human signup) özelliği ile gelecek. Bu da platformun hiçbir resmi belgeye gerek olmadan kullanıcının kimliğini tespit edebileceği anlamına geliyor. Şimdiye kadar Voice’a üst kuruluşu olan Block.One’dan 150 milyon dolar finansman geldi. Block.One aynı zamanda popüler EOS blockchain projesine de sahip bir şirket.

EOS, Ethereum’a rakip olan bir blockchain ve kurumsal sınıfı merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) barındırması ile ünlü bir platform. EOS topluluğu kısa süre önce platformun ikinci kuruluş yıldönümünü kutlamıştı. İlk önce sosyal medya platformu Voice’un EOS blockchain ağında faaliyet göstermesi planlanmıştı. Ancak daha sonra bu amaç için oluşturulan EOSIO blockchainine kaydırıldı.

koinmedya_brave

İlgili – EOS tabanlı stabil coinlere kısa bir bakış

Voice CEO’su Salah Zalatimo, dev teknoloji şirketlerinin sahip olduğu sosyal medya ağlarına bir alternatife acil ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Block.One’in EOS Voice girişimi sadece bir yıllık. Zalatimo, geçtiğimiz yıl boyunca ekibin tüm çabalarının, sosyal bir platformunu geniş çapta ele alabilecek Dağıtılmış Defter Teknolojisini (DLT) geliştirmeye yönlendirildiğini söyledi. EOS Voice merakla bekleniyor.

Kaynak

Etiketler: