BTC : 63742 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 305.5 ₺ USDT : 6.899 ₺ XLM : 0.633 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız

Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız

Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız
0
huobi_koinmedya

Wall Street Journal’ın hazırladığı rapor, Facebook’un kripto parası ile ilgili önemli bilgileri ifşa etti. Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca şaşıracaksınız.


Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca şaşıracaksınız

Facebook’un kripto parası daha piyasaya girmeden piyasaları etkilemeye devam ediyor. Antonopoulos: “Bankalar Facebook coin Libra’dan korkmalı”,  başlıklı yazımızda Facebook’un GlobalCoin’inin bankalara güçlü bir rakip olabileceğini incelemiştik.

Bugün ise uluslararası faaliyet gösteren önemli şirketlerin GlobalCoin’i desteklediği haberini aldık. 6 aydır gizli yürütülen proje hakkından bazı ayrıntılar medyaya sızdı. Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre önemli firmaların her biri yaklaşık 10’ar milyon dolar ödeyerek GlobalCoin’e destek olmuş. Bu şirketlerden ismi açıklananlar Uber, PayPal, Visa ve MasterCard.

Rapora göre Stripe, Booking.com ve MercadoLibre’de projenin paydaşlarından fakat raporda paydaşların projedeki rolü hakkında ayrıntılı bilgi yok.

koinmedya_brave

Facebook, GlobalCoin’i Aralık 2017’de duyurmuştu. GlobalCoin, bir stabil coin olarak piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. WhatsApp, Instagram ve Facebook messenger üzerinde işlem görecek.

BBC’nin raporlarına göre Facebook önemli perakende şirketleriyle de iletişim halinde. GlobalCoin, Facebook ile perakende şirketleri arasındaki kredi kartları kaldırmayı planlıyor. Muhtemelen yakın zamanda güçlü perakende şirketlerinin GlobalCoin’in ağına katıldığını göreceğiz.

Facebook’un GlobalCoin’i finansal piyasalarda güçlü ve oyun değiştirici bir aktör olarak girmeye hazırlanıyor. Küresel ekonomik piyasalar kripto paralar ve blockchain ile hızla dönüştürülüyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

koinmedya_brave

Fundstrat: Bitcoin 9000 dolara rally yapabilir.

Bitcoin ve kripto madenciliği (mining) rig’i nedir ve nasıl kurulur?

İtalya hükümeti politikaları Bitcoin fiyatlarını uçurabilir

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak