BTC : 83834 ₺ ETH : 2905 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.601 ₺ XLM : 0.5918 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ETHUSD ve ETHBTC paritelerinde ciddi bir düzeltme vurgusu

ETHUSD ve ETHBTC paritelerinde ciddi bir düzeltme vurgusu

ETHUSD ve ETHBTC paritelerinde ciddi bir düzeltme vurgusu
0

Analist Tony Spilotro, Ethereum analizleri konusunda iyimser yorumculardan ayrışıyor. Spilotro ETHUSD ve ETHBTC paritelerinde ciddi bir düzeltme bekliyor.


ETHUSD ve ETHBTC paritelerinde ciddi bir düzeltme yaşanır mı?

Ethereum fiyatları hakkında birbirlerine tamamen zıt analizler ve yorumlar geliyor. Bazı analistler Ethereum hakkında oldukça iyimser tahminlerde bulunuyorken bazıları da ciddi bir düzeltmenin yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Bugün yayına giren “Ünlü altın yatırımcısından iddialı Ethereum tahminibaşlıklı haber linkimizde Ethereum hakkındaki iyimser yorumlara ve analizlere yer verdik.

Biz KoinMedya ailesi olarak kripto paralar hakkındaki analiz ve yorumları çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Kripto paralar hakkında iyimser ve kötümser yorumlara eşit oranda yer vermeye çalışıyoruz. Yukarıdaki iyimser tablonun aksine Tony Spilotro, Ethereum yatırımcılarını üzecek tahmin ve analizlerde bulunuyor. Spilotro ETHUSD ve ETHBTC paritelerinde ciddi bir düzeltme beklentisi içerisinde.

Ethereum, Mart Korona krizine kıyasla ciddi bir değer artışı yaşayarak fiyatlarını 100 dolar bandından 240 doların üstüne taşıdı. Ancak 2018 yılındaki tüm zamanların rekoruna kıyasla Ethereum cari fiyatları, %80 oranında daha az değerli. Ethereum Ocak 2018’de 1,400 doların üstüne çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Benzer kıyası Bitcoin için yaptığımızda Bitcoin’in daha iyi konumda olduğunu görüyoruz. Bitcoin tüm zamanların rekoruna göre %50 daha az değerli. Bu açıdan değerlendirildiğinde yeni bir ATH’ye Bitcoin, Ethereum’a kıyasla daha yakın.

Son dönemde Bitcoin için 10,000 dolar seviyesinde ciddi biçimde bir direnç hattı oluşuyor. Benzer direnç hattı 250 dolar seviyesinde Ethereum için oluşuyor. Spilotro’ya göre yeni bir direnç reddinin ardından iki kripto parada ciddi bir düzeltme yaşanabilir.

Spilotro, ETHUSD ve ETHBTC verilerinde TD dizisi analizinden hareketle son aşamaya gelindiğini vurguluyor. Son aşamadan sonra (9’uncu zirve) Ethereum’da ciddi bir değer kaybı bekliyor.

ETHUSD ve ETHBTC

Spilotro, TD dizisi analizini ETHBTC paritesinde de benzer sonucu verdiğini ileri sürüyor. ETHUSD paritesinde olduğu gibi ETHBTC partisinde de ciddi bir düzeltme beklentisinde.

Kaynak