BTC : 83225 ₺ ETH : 2895 ₺ XRP : 1.898 ₺ LTC : 367.1 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.5914 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Etherum ICO merkezli yeni bir satış dalgası görebilir

Etherum ICO merkezli yeni bir satış dalgası görebilir

Etherum ICO merkezli yeni bir satış dalgası görebilir
0

Ethereum ICO merkezli bir satış dalgası daha görebilir mi? Zira ICO’lar bu platformu güçlendirdiği gibi en büyük zararıda veren konu oldu. 


Ethereum ICO merkezli bir satış dalgası görebilir

 

Kripto para piyasasında var olan ve gelecek projelerin ise neredeyse %85’i Ethereum platformunu tercih ediyor. Bu güzel olan haber. Kötü olan ise 2017’de toplanan fonların ETH bazlı olması. Peki bu neden kötü olsun ki diyebilirsiniz. İşte bu projelerin elinde bulundurduğu ETH tokenlerini satması durumunda ETH 2017’nin başına dönebilir?

koinmedya_brave

ETH Taş Devri’ne Geri Dönebilir mi?

Ethereum  zaten bu piyasa şatlarında 18 ayın en dip seviyesi olan 126 doları gördü. Bitcoin’in biraz daha salması ve hatta 2900 doları görmesi, muhtemelen en büyük zararı iki projeye verecek, BCH ve forkları  diğeride ETH.

Kolay değil 1400 dolardan 126 dolara düşmek. %91  oranında bir kayıptan bahsediyoruz ki, söz konusu ETH olunca, en güvenilir projelerde bu tür kayıplar yaşanıyorsa, diğer altlar ne olur? Destansı bir yenilgi olur açıkçası.

En son haberler arasında SEC tarafından suçlanan iki Ethereum tabanlı proje tolanan fonaları yatırımcılara iade etmek zorunda kaldı. Diğer yandan EtherDelta borsası SEC’den  fena halde zılgıt yedi. İşte bu haberlerden dolayı ETH’nin bu haftaki kaybı %40 oranındaydı. Bu haberleri, Aman! ETH‘yi neden ilgilendirsin ki diyebilirisiniz. İlgilendiriyor işte!

Blok tarafından yayınlanan raporlara bakarsak, ETH tokenlerinin %3.5’inin ICO projelerinde toplandığını görebiliriz. Bu küçük ayrıntının, tam olarak, 3.57 milyon ETH’ye denk geldiğini hatırlatalım, ne demek istediğimi şimdi anladınız değil mi?

Bitcoin’nin 2900’ü test edeceği yüksek sesle söylenmesini, bu projeler duymuyor mu? Doğal olarak satış pozisyonu alacaklar, hızlı düşüş panik havası yaratacak ve al sana kucağında nur topu bir kazık. Siz bu riski alır mıydınız? Hayır dediğinizi duyar gibiyim, ICO’lar da almazlar elbette. ICO’lar ETH platformunun Bumerangı gibi atsan atılmıyor, satsan satılmıyor-her defasında sana dönüyor.

Ethereum ICO merkezli bir satış dalgası daha görürse ne olur?  Ethereum bu haliyle yüksekten düşen bıçak gibi….  126-135 doalar fiyatları ETH’nin 2017 sonlarında ralli görmeden önceki fiyatlarıdır Umarım doğduğu ilk güne geri dönmez.

 

Etiketler: