BTC : 65757 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 319.7 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5449 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Ethereum Haberleri Ethereum yükselişi sonrası tehlike çanları çalıyor!

Ethereum yükselişi sonrası tehlike çanları çalıyor!

Ethereum yükselişi sonrası tehlike çanları çalıyor!
0
huobi_koinmedya

Ethereum yükselişi sonrası tehlike devam ediyor! Popüler bir kripto para analistine göre, boğalar yeniden momentum kazanana kadar, Ethereum 125-110 dolar bölgesini test edebilir.


Ethereum yükselişi sonrası tehlike devam ediyor!

Dün Ethereum’u 175 doların üzerine çıkaran büyük yükseliş trendinin ardından, boğalar momentumun bir kısmını kaybetti. Ve bu düşüş, Bitcoin’de görülen düşüşle aynı zamanda gerçekleşti.

Son zamanlarda ETH boğaları, aşırı derecede yorulmuş gibi görünüyor ve kripto, yakın vadede teknik olarak düşüş belirtileri gösteriyor.

Fakat önümüzdeki gün ve haftalarda, Ethereum rallisini destekleyebilecek temel bir faktör olduğunu da söylemeden geçmeyelim: Vadeli işlem hacminde görülen istikrarlı artış, yatırımcıların ETH’ye yönelik ilgisinin giderek arttığını gösteriyor.

koinmedya_brave

Ethereum yeni bir ralli başlatabilir mi?

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Ethereum, %1’lik düşüşle 168$’dan işlem görüyor. Mevcut seviye, son rallinin zirvesinde kaydedilen 175 dolardan kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

ETH’nin en yüksek seviyelerden geri çekilmesi, Bitcoin’in 7.500$’lık aylık zirvesinden 7.000$ bölgesine düşüşüyle eş zamanlı olarak gerçekleşti.

Ethereum’un bu seviyelerden geri çekilmesi, boğaların momentumu kaybettiğine işaret ediyor. Hatta yakın vadede kripto, yükseliş trendini devam ettirmek için yeterli desteği bulmadan önce 100$ bölgesine doğru hareket edebilir.

Crypto Michael olarak bilinen popüler bir kripto analisti de son tweetinde bu olasılıktan bahsediyor. Kriptonun yükselişe devam etmeden önce 125$ veya 110$ bölgesini test edebileceğini ve kilit direncin ise, şu anda 185$ civarında olduğunu söylüyor.

koinmedya_brave
Ethereum yükselişi sonrası tehlike çanları çalıyor!
Ethereum yükselişi sonrası tehlike çanları çalıyor!

ETH vadeli işlemlerin artması yükselişi tetikler mi?

Yakın vadede göz önünde bulundurulması gereken temel faktörlerden biri de son birkaç gündür, ralli ile birlikte gerçekleşen ETH vadeli işlem hacmindeki artış.

Kripto para araştırma platformu Skew’in verilerine göre, Ethereum’un vadeli işlem hacmi, 12 Mart’tan sonra meydana gelen büyük volatiliteden beri hiç görülmeyen seviyeleri gördü.

Ethereum yükselişi sonrası tehlike çanları çalıyor!

Vadeli işlem piyasalarında işlem hacmi ve açık pozisyon sayısı, özellikle yatırımcıların beklenti yönünü ve trendi analiz etmek için, piyasa analistlerine çok önemli referans veriler sağlar.

Son Ethereum yükselişi ile birlikte, vadeli işlem hacmi de artış eğilimi gösterdi. Traderlar, bir varlığın hareketinin gelecek fiyat beklentileri için önemli olduğunu ve yükselişin devam edeceğini düşündüklerinde, vadeli işlem hacmi de yükseliş eğilimi gösterir.

Vadelilerde artan işlem hamci, traderların, bu son hareketin temel piyasa yapısını değiştirdiğine inandığını gösteriyor.

Yükselen vadeli işlem hacmi ile birlikte, işlem platformlarında kriptoya olan ilgi de artarsa, Ethereum da bir sonraki yükseliş için ihtiyaç duyacağı desteği elde etmiş olacak.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak