BTC : 1.799 ₺ ETH : 6.79E-6 ₺ XRP : 68.6 ₺ LTC : 0.000849 ₺ USDT : 342.2 ₺ XLM : 527.1 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum yatırımı yapan şirketler arasında kimler yok ki: IBM, Reddit, Amazon… Liste uzuyor

Ethereum yatırımı yapan şirketler arasında kimler yok ki: IBM, Reddit, Amazon… Liste uzuyor

Ethereum yatırımı yapan şirketler arasında kimler yok ki: IBM, Reddit, Amazon… Liste uzuyor
0

Fiyatlar dipteyken sadece bireyseller değil büyük şirketler de Ethereum toplamış. Ethereum yatırımı yapan şirketler arasında kimler yok ki. Büyük şirketler neden Ethereum topluyor?


Ethereum yatırımı yapan şirketler arasında kimler yok ki

Blockhain analizleri yapan Glassnode’nin analizlerine göre 0.1 ila 100 adet Ethereum sahibi olan adres sayısında son aylarda ciddi artış gözleniyor. Bu hesapların sahip olduğu Ethereum sayısının az olduğu dikkate alınınca bu hesapların bireysel hesaplara ait olduğunu düşünebiliriz.

Özellikler 32 ve üzeri ETH bakiyesine sahip adres sayısında ciddi artış gözleniyor. 32 ETH sayısı önemli bir rakam. Zira Ethereum 2.0’da madencilik yapmak isteyen madencilerin (ya da validatörlerin) sisteme en az 32 ETH depozito etmesi gerekiyor.

Ethereum satın al, Ethereum nasıl alınır, Ethereum nasıl satılır, Ethereum yatırım, Ethereum geleceği, Ethereum nasıl alınır satılırLütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

koinmedya_brave

Ancak ilginç olan yüksek bakiyelere sahip olan adreslerin de Ethereum topluyor olması. Kanadalı Profesör Adam Cochran ve ekibi Ethereum blockchain ağı üzerinde geniş kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi. Rapordan çarpıcı bulgular dikkat çekiyor. Profesör, yüklü miktarda Ethereum toplayan hesapların ismi bilindik büyük işletmelerle irtibatlı olduğunu ileri sürüyor. Bu işletmeler: JP Morgan, Chase, Reddit, IBM, Microsoft, Amazon ve Walmart var.

Bu şirketler neden Ethereum alsın ki?

Yukarıdaki sorunun cevabı Ethereum 2.0 ile ilgili. Bu şirketler de Ethereum blockchain ağındaki düğümleri kontrol etmek istiyor ve birer validatör haline gelmek istiyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum blockchain ağı akıllı sözleşmeler, blockchain tabanlı uygulamalar (Dapps) ve tokenizasyon sürecinde işletmelerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Walmart gibi işletmelerin tedarik zincirinde blockchain sistemini kullanmaya başladığı biliniyor. Büyük işletmelerin Ethereum toplamasındaki neden Ethereum blockchain’inin reel ekonomik problemlere getirdiği çözüm önerilerinden kaynaklanıyor.

Kaynak

Etiketler: