BTC : 84250 ₺ ETH : 2796 ₺ XRP : 2.089 ₺ LTC : 400.5 ₺ USDT : 7.331 ₺ XLM : 0.7419 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum wallet sayısında yeni zirve

Ethereum wallet sayısında yeni zirve

Ethereum wallet sayısında yeni zirve
0
huobi_koinmedya

100 ve üzerinde ETH bakiyesine sahip Ethereum wallet sayısı yeni bir rekor kırdı. Yatırımcılar Ethereum biriktirmeye devam ediyor.


Ethereum wallet sayısında yeni zirve

21 Mayıs’ta Satoshi Nakamoto ile ilişkili olabileceği iddia edilen bir hesaptan 50 BTC’lik bir transfer gerçekleşti. Bu transferin ardında kripto para piyasalarında kısmi bir kriz ortamı yaşandı ve Ethereum 190 dolara kadar geriledi. Bugün itibari ile Ethereum tekrardan 210 doların üstüne çıkmak için mücadele ediyor.

Lütfen Bkz: Korona Satoshi Nakamoto’yu da vurdu: 11 yıllıdır sessiz kalan adreste hareketlilik

Bitcoin ödül yarılamasından sonra kripto para piyasalarını bekleyen en büyük gelişme, Ethereum 2.0 güncellemesi. Bu güncelleme nedeniyle Ethereum hakkında oluşan olumlu yatırımcı algısını farklı göstergelerden okumak mümkün.

koinmedya_brave

Bu göstergelerden birisi de aktif Ethereum cüzdan sayısındaki değişim.  Glassnode analizine göre 100 ve üzerinde bakiyeye sahip cüzdan sayısı rekor tazeledi. 100 ve üzeri Ethereum’a sahip toplam cüzdan sayısı 47,722’ye ulaştı.

Ethereum wallet Ethereum 2.0’da en az 1 onaycı (validatör) yöneten madencilerin sisteme 32 ETH stake (depozito) etmesi gerekecek. Ethereum 2.0’da ilk etapta 16 bin’in üzerinde onaycı gerekiyor. Bu nedenle 32 ve üzere Ethereum bakiyesine sahip cüzdan sayısında da ciddi artışlar dikkat çekiyor.

Ethereum balinaları BTC hareketiKurumsal çevreden de Ethereum’a yönelik ciddi bir ilgi söz konusu. Bu ilginin oluşmasında ErisX Borsasında Ethereum vadeli işlemlerin başlaması etkili oldu. ABD merkezli ErisX’in regüle edilmiş bir borsa olması, kurumsal firmaların Ethereum’a yatırımda bulunmasını kolaylaştırıyor.

Kaynak

koinmedya_brave