BTC : 63351 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.213 ₺ LTC : 286.5 ₺ USDT : 6.884 ₺ XLM : 0.48 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Ethereum ve altcoinler kritik dirence ulaştı: Analistler uyarıyor

Ethereum ve altcoinler kritik dirence ulaştı: Analistler uyarıyor

Ethereum ve altcoinler kritik dirence ulaştı: Analistler uyarıyor
0
huobi_koinmedya

Henüz 2020’nin başında olmamıza rağmen, Ethereum ve altcoinler, mesela Litecoin ya da XRP dikkat çeken ölçüde pumplar yaşadı. Bunun sonucunda birçok analist altcoin sezonu ifadesini kullanmaya başladı. Ama dikkatli olunmalı. Çünkü altcoinler kritik dirence ulaştı.


Ethereum ve altcoinler kritik dirence ulaştı

Tabii bu kazançlar arttıkça, piyasada durum aşırı açgözlülük ve irrasyonel coşku seviyelerine doğru tehlikeli bir şekilde ilerliyor. Aynı şekilde kripto paraların fiyatları da kritik direnç seviyelerine yaklaşıyor. Bundan dolayı analistler de uyarılarda bulunuyor.

Bunlara rağmen, Ethereum gibi altcoinler momentum yavaşlaması göstermiyor. Öyle görünüyor ki iki yıllık düşüş trendi ve satış baskısından sonra zayıf oyuncular piyasadan elenmiş. Oluşan aşırı satış durumu da uzun süredir zor anlar yaşayan kripto varlıklarda çok daha büyük bir yükselişe öncülük ediyor olabilir.

Kripto balonunun çöküşünden sonra Ethereum ve altcoinler fiyat olarak yüzde 90’lara varan düşüşler yaşadı. Bazıları aşırı düşük fiyatlara kadar geriledi.

koinmedya_brave

Henüz 2020’nin başında olmamıza rağmen, Ethereum ve altcoinler, mesela Litecoin ya da XRP dikkat çeken ölçüde pumplar yaşadı.

İlgili – Tron Ethereum katiliyse, DeFi uygulamaları nerede?

Ancak bir kere bu dip seviyeleri görülünce, altcoinler sıçramalar yapmaya ve güçlü yükseliş trendleri sergilemeye başladılar. Bu trendler sonucu düşüş sürecinin dirençleri kırıldı ve şimdi hedefte daha yüksek değerler var.

Buna rağmen bu ralliler birkaç ayda yüzde 100’ün üzerinde getiriler sağladı ve şimdi de çok keskin geri dönüşler yapabilirler.

koinmedya_brave

Livercoin (@livercoin) de böyle bir uyarıda bulunarak Twitter’de şöyle yazdı: “Şimdi dikkatli olun. ETH. Kripto.”

Analistler altcoin sezonu öncesi uyarılarda bulunuyor

Birçok kripto analist Ethereum gibi bazı altcoinler konusunda uyarılar yapıyor. Tabii ETH iki numaralı kripto para ve zaman zaman piyasanın geri kalanına yükselişte öncülük etmesi ile de biliniyor.

Analistler de Ethereum’un çok güçlü direnç noktasına ulaştığına dikkat çekiyor. Sonuçta da yılın ilk büyük geri dönüşü yaşanabilir.

İlgili – İşlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor – Peki bu neyin işareti?

Bu durum piyasanın geri kalanı için de geçerli. Çünkü altcoin piyasası toplam değeri de benzer bir şekilde kritik dirence yaklaştığını gösteriyor. Bu da altcoinlerin geri kalanının nasıl hareket edeceğine yönelik bir işaret olabilir.

Ethereum ve altcoinler mesela Litecoin ya da XRP dikkat çeken ölçüde pumplar yaşadı. Bunun sonucunda birçok analist altcoin sezonu ifadesini kullanmaya başladı. Ama dikkatli olunmalı. Çünkü altcoinler kritik dirence ulaştı.

Grafikten de açık bir şekilde görüldüğü gibi Ethereum ve altcoinler önemli bir direnç bölgesine yaklaştı. Bundan dolayı da analistler uyarılarda bulunuyor ve dikkatli bir şekilde devam edilmesini tavsiye ediyor.

Kaynak

Etiketler: