BTC : 62983 ₺ ETH : 1579 ₺ XRP : 1.233 ₺ LTC : 289.4 ₺ USDT : 6.916 ₺ XLM : 0.4681 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum sağlam adımlarla ilerliyor!

Ethereum sağlam adımlarla ilerliyor!

Ethereum sağlam adımlarla ilerliyor!
0
huobi_koinmedya

Ethereum sağlam adımlarla ilerlemeye başladı. Uzun süredir yeteri bir varlık gösteremeyen ETH’nin bu ilerleyişi devam edebilir mi? Fiyat ne kadar bir yükseliş potansiyeli ortaya koyuyor?


Ethereum sağlam geliyor!

Uzun süredir kendinden beklenen performansı ortaya koyamayan Ethereum, son bir kaç haftadır yukarı doğru dikkat çekici bir şekilde ilerleme kaydediyor. Ethereum fiyatı 165 dolardan 215 dolara kadar çıktı. Ancak bu 215 dolar seviyesi, ilerleyişin satış baskısı yüzünden yavaşladığı bir seviye oldu.

Ethereum’un kalkıştığı bu rallinin gelecek günlerde yavaşlama ihtimali olduğunu söylüyor uzmanlar. Ancak güçlü dinamiklerle beslenen rallinin daha ileri seviyelere yükselme ihtimalinin kuvvetli olduğunu da belirtiyorlar.

Ethereum rallisi yavaşlasa bile temel dinamikleri onu yukarılara çıkaracak!

Yazımızı hazırladığımız 19 Eylül’ün sabah saatlerinde ETH 205,06 dolarda. Kripto para piyasası son bir saat içinde büyük bir düşüş yaşayınca Ethereum da bundan etkilendi ve son 24 saatte%-3,22 değer kaybı yaşadı. Bu kayıp ETH’nin ilerleyişini sadece yavaşlatabilir diye düşünüyoruz.

koinmedya_brave

Bknz: Ethereum neden yükseliyor?

ETH uzun süredir içinde bulunduğu uyku pozisyonundan silkinip kendine gelmeye başladı nihayet. Bu ayın başlarında 170 dolar altında bir fiyatla işlem gören ETH, son günlerde yukarı doğru bir sağlam bir momentum kazanmış gibi görünüyor.  ETH’nin 170 dolara düşmesi aslında bir çeşit tokat gibi geldi diyebiliriz, öyle bir direnç gösterdi ki hemen yukarılara doğru kendini çekiverdi.

Şu sıralar bu yukarı doğru giden momentum biraz yavaşlamaya başlamış gibi dursa da, popüler kripto uzmanı Mayne, direnc noktasının ETH’yi biraz yavaşlatmasının normal olduğunu söylüyor. Mayne, ancak Ethereum rallisinin hala yukarı doğru bir trendi takip ettiğini de ekliyor. Mayne’e göre Ethereum sağlam bir trendin içinde.

” ETH’nin bu seviyede biraz dinlenmesi hiç de fena olmaz. Dipler IMO satın almak içindir. 2 günlük salınım haftalık negatif bir blokla karşılaştı. Bir kere bu alanı temizleyip siyah çizgiyi ortadan kaldırdı mı, ETH uçacak!”

koinmedya_brave

Bknz:Ethereum 200 doları geçti!

İşin bir başka yönü de, şu anda pozitif bir görüntü vermekle kalmıyor, Ethereum sağlam bir ilerleme gösterirken aynı zamanda çok güçlü dinamiklere de sahip bulunuyor. Coinfund kurucusu Jake Brukhman, Ethereum’un son durumu ile ilgili ilginç bir tespitte bulunuyor. Brukhman’a göre, Ethereum’um dinamiklerinin sağlamlığını fark eden, teknoloji merkezli yatırımcılar fiyatı bu seviyeye getirdiler.

Son zamanlarda Ethereum ağından yararlanma miktarı çok arttı. Bunun en bariz örneği ağın gaz kullanımında ve ağdan yararlanma miktarında ortaya çıkıyor.- her ikisi de büyük artış gösterdi.

Her ne kadar bu faktörlerin bir ralliye neden olup olmadığı tartışılsa da, yatırımcıların en çok önem verdikleri konular arasında oldukları bir gerçek ve Ethereum’un bu özelliği de yatırımcıların gözünden kaçmıyor.

Bknz:Brave kripto cüzdanı Ethereum bazlı tokenleri de destekliyor

Kaynak

Etiketler: