BTC : 84253 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.912 ₺ LTC : 369 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.6025 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ethereum kurucusundan stabilcoin’ler hakkında ilginç açıklamalar

Ethereum kurucusundan stabilcoin’ler hakkında ilginç açıklamalar

Ethereum kurucusundan stabilcoin’ler hakkında ilginç açıklamalar
0

Ethereum kurucusundan stabilcoin’ler hakkında açıklama: Stabilcoin’ler gelişmekte olan dijital ekonomi için ‘son derece değerli’


Çin dijital ekonomiyi ele geçirebilir mi?

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketinin gizlilik politikası, siyasi reklamları ve kripto projesi Libra ile ilgili tüm konularda son zamanlarda ABD Kongresi ile karşı karşıya kaldı. Kongre’nin endişelerini kabul ederken, kripto paralarla ilgili dikkat çeken sözlerinden biri de, Çin’in teknolojik gelişmeler ve finansal liderlik açısından ABD’nin önderlik bayrağını çaldığını öne sürmesi oldu.

Zuckerberg şöyle demişti:

“[ … ] yenilik yapmama riski. Biz bu konuları tartışırken, dünyanın geri kalanı beklemiyor. Çin önümüzdeki aylarda benzer projeleri başlatmak için hızla ilerliyor. Libra çoğunlukla dolar tarafından desteklenecek. [ … ] Amerika’nın finansal liderliğini genişletecek. [….] Amerika yenilik yapmazsa, finansal liderliğimiz garanti edilemez.”

koinmedya_brave

Çin’in üstünlüğü ele geçirmesi ile ilgili açıklama, Bloomberg’e verdiği röportajda Ethereum’un kurucularından Joseph Lubin’e yöneltilen sorulardan biriydi. Lubin’e Çin’in bu alana hükmetme olasılığının “haklı bir korku” olup olmadığı soruldu. Lubin’in cevabı “Çin’in bunu yapması meşrudur.” oldu. Ancak, Çin’in finansal/kripto-alana hakim olmasının korkuların “mutlaka” gerçekleşmesi anlamına gelmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Lubin, dijital RNB’nin doğrudan blockchain teknolojisine dayalı olabileceğini ya da bazı “şifreleme ilkelleri” veya blockchain özelliklerine sahip olabileceğini belirtti. Lubin şöyle konuştu:

“Mark’ın ifadesinde fırsatçılık yaptığını düşünüyorum. Ama dijital RNB geliyor [ … ] Gerçekten çalışan maksimum merkezi olmayan bir protokol olması gerekmez. Sadece sistemin artıklığı veya istikrarı için biraz merkezi olmayan bir protokole sahip olmayı seçebilirler.”

İlgili: Bilmeniz gereken 3 stabilcoin

Lubin stabilcoin’ler hakkında ne dedi?

Lubin sözlerine stabilcoin’lere ilk etapta ihtiyaç olup olmadığı sorusuna cevap vererek devam etti. Özellikle kriptopara alanının volatilitesi göz önüne alındığında, stabilcoinler için “mutlak” bir ihtiyaç olduğunu yorumlayarak cevap verdi. Stabilcoin’lerin fiyat istikrarı sağladıklarını ve insanların mallarını “kripto para, blockchain platformlarında bir çeşit istikrarlı değerde fiyatlandırmalarını sağladıklarını söyledi. Lubin stabilcoin’ler hakkında şu sözleri söyledi:

“ Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar büyük ölçüde yükseliyor ve düşüyor, çünkü gerçekten çok büyük piyasa hacimleri yok. Çoğu stabilcoin Etheruem üzerinde çalışıyor ve fiyat istikrarı sağlıyorlar. Stabilcoinler büyüyen ve gelişmekte olan dijital ekonomimiz için son derece değerli.”

Lubin geçtiğimiz günlerde yine Libra projesi üzerinden Mark Zuckerberg’i eleştirmiş ve stabilcoin’leri olan desteğini tekrarlamıştı.

İlgili: Ethereum kurucu ortağı Lubin: Libra insanlık dışı

Kaynak