BTC : 64298 ₺ ETH : 1678 ₺ XRP : 1.415 ₺ LTC : 310.5 ₺ USDT : 6.852 ₺ XLM : 0.6374 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum kurucusu Buterin’in öve öve bitiremediği altcoin hangisi?

Ethereum kurucusu Buterin’in öve öve bitiremediği altcoin hangisi?

Ethereum kurucusu Buterin’in öve öve bitiremediği altcoin hangisi?
0
huobi_koinmedya

Ethereum kurucusu Buterin, CoinMarketCap’te ilk 50’de dahi olmayan bir kripto paranın potansiyelini Ethereum ile denk tuttu.


Bu altcoin, Ethereum kurucusu Buterin’den övgü aldı

Ethereum tüm enerjisini PoW tipi madencilikten staking tabanlı madencilik olan PoS tipi madenciliğe geçiş için harcıyor. Bu geçiş süreci Ethereum 2.0 olarak adlandırılıyor. Hem Ethereum yatırımcıları hem de Ethereum Kuruluşunun Ethereum 2.0 sisteminden beklentisi çok yüksek.

Ethereum blockchain ağı Ethereum 2.0 ile daha güçlü, güvenli ve hızlı hale gelecek. Ethereum 2.0 ile ayrıntılı bilgi için aşağıdaki haber linkimize göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

koinmedya_brave

Bitcoin halving’inden sonra ilgi tamamen Ethereum 2.0 ve PoS tipi madenciliğe odaklanmış durumda. PoS sistemine geçiş için enerji harcayan tek kripto para Ethereum değil. Bu konuda Ethereum’un rakipleri de var. Bu rakipler; EOS, Harmony (ONE), Zilliqa (ZIL), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM), Algorand (ALGO) ve Qtum da PoS için çalışmalara devam ediyor.

Ethereum kurucusu Buterin, rakipleri arasında olan Zilliqa (ZIL) projesi için Ethereum gibi yüksek gelişme potansiyeline sahip olan bir kripto para olarak bahsetti.

Singapur merkezli proje olan Zilliqa, yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te 62’inci sırada listeleniyor. ZIL Coin 0.0098 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri ise 100 milyon dolar.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte ZIL Coin’in 2019 yılından beri sergilemiş olduğu performansı görüyoruz.

Ethereum kurucusu Buterin’in

Zilliqa, 13 Mart krizinin etkilerini tamamen elemine etti ve 2020 yılının rekorunu kırmaya ise oldukça yakın.

Kaynak