BTC : 82828 ₺ ETH : 2880 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 365 ₺ USDT : 7.616 ₺ XLM : 0.5925 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Ethereum kaybettiği mevzileri teker teker geri alıyor

Ethereum kaybettiği mevzileri teker teker geri alıyor

Ethereum kaybettiği mevzileri teker teker geri alıyor
0

Dün ve bugün yaşanan fiyat artışları sayesinde Ethereum kaybettiği mevzileri teker teker geri alıyor. Ether, yatırımcılarının güvenini tekrardan kazanmaya başladı.


 Ethereum kaybettiği mevzileri geri alıyor

Ethereum 12 Mart’taki çöküşü büyük oranda telafi etti. 12 Mart’ta Ethereum fiyatları 195 dolar seviyesinden 100 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 175 doların üstünde işlem görüyor.

Ethereum kaybettiği mevzileri

Ethereum’daki fiyat artışında piyasanın genelindeki değer artışı pozitif yönde etkili oluyor. Bunun yanında Ethereum 2.0 çalışmalarında sona yaklaşılması da Ethereum fiyatlarını pozitif etkiliyor. Ethereum 2.0 geliştiricilerinden Justin Drake, Ethereum 2.0’ın yüzde 95 ihtimalle 2020 yılında başlatılabileceğini duyurdu.

koinmedya_brave

Ethereum 2.0 ile Ethereum blockchain ağı, PoW sisteminde Ether depozitosunun zorunlu olduğu PoS sistemine geçiyor. Bu sistemde Ethereum madencileri, Ethereum kazmak için belli miktarda Ethereum’u sisteme stake (depozito) etmeleri gerekiyor. Bu sayede piyasada önemli miktardaki Ethereum arzı dondurulmuş olacak.

Ethereum blockchain’i hem Dapps’ler konusunda hem de tokenizasyon konusunda talep gören en popüler ağların başında geliyor. Özellikle emtia ve finansal varlık tokenizasyonu konusunda Ethereum blockchain ağı, ciddi projelere ev sahipliği yapıyor.

Ne yazık ki sistem üzerindeki proje sayısı arttıkça Ethereum blockchain ağı da hantallaşmaya başladı. Bu durumun aşılması için Ethereum 2.0 güncellemesi zorunlu hale geldi.

Güncelleme ile birlikte Ethereum’un birçok şaşırtıcı projeye ev sahipliği yapması beklenebilir. Bu projelerden birisi ya da bazıları herhangi bir merkez bankasının para birimini dijitalleştirmek olabilir. Zira Fransa Merkez Bankasının Ethereum blockchain ağını incelediğine dair bilgiler geçtiğimiz günlerde gündemimizi meşgul etmişti.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları Ripple ve Ethereum desteği ile kripto para çıkarabilir mi?

Kaynak