BTC : 80629 ₺ ETH : 2622 ₺ XRP : 1.787 ₺ LTC : 334.3 ₺ USDT : 7.72 ₺ XLM : 0.5415 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum için güzel haber: DEFI tekrardan yükselişe geçti

Ethereum için güzel haber: DEFI tekrardan yükselişe geçti

Ethereum için güzel haber: DEFI tekrardan yükselişe geçti
0

Ethereum için güzel haber DEFI’den geldi. Son hafta Ethereum fiyatlarında görülen değer artışı DEFI platformlarında depozito edilen Ethereum miktarında da artışa yol açtı.


Ethereum için güzel haber

DEFI platformlarında kilitli duran fon miktarı 953 milyon dolara ulaştı. Bu fonların yaklaşık 750 milyon doları Ethereum ve Maker gibi Ethereum tabanlı kripto paralardan oluşuyor.

Geçtiğimiz aylarda DEFI platformunda yaşanan hacking skandalının ardından bazı analistler DEFI platformlarının öldüğüne dair açıklamalarda bulundu. Ancak DEFI ölmedi ve gelişmeye devam ediyor. Son hafta yaşanan Ethereum fiyat artışları, DEFI platformlarında da talep artışına neden oldu. Mayıs ayı boyunca durağan seyreden DEFI hacmi artışa geçti. DEFI platformlarında kilitli tutulan kripto para miktarı 1 milyar dolara dayandı. Bu fonların 750 milyon doları Ethereum ve Ethereum tabanlı kripto paralara ait. Aşağıdaki grafikte DEFI platformlarında tutulan fon miktarındaki değişimi görüyoruz.

ethereum için güzel haber Ethereum için güzel haber: DEFI tekrardan yükselişe geçti

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

DEFI (merkeziyetsiz finans) uygulamaları Ethereum blockchain’inde faaliyet gösteren blockchain tabanlı finans uygulamaları olarak biliniyor. Bu uygulamalar sayesinde kripto para yatırımcıları birçok bankacılık hizmetini yerine getirebiliyor. Aşağıda yazının kaleme alındığı saatte son 24 saatlik dilim içerisinde en yüksek işlem hacmine sahip blockchain tabanlı uygulamaların listesini görüyoruz.

ethereum için güzel haber Ethereum için güzel haber: DEFI tekrardan yükselişe geçtiİşlem hacmi en yüksek olan dApps’ler içerisinde DEFI platformlarının çokluğu dikkat çekiyor.

Popüler DEFI platformları içersinde MakerDAO, 1inch, NEST, Compound, dYdX ve Aave öne çıkıyor.

Kaynak