BTC : 68.61 ₺ ETH : 2.2E-5 ₺ XRP : 32.31 ₺ LTC : 0.07 ₺ USDT : 4.184 ₺ XLM : 15.95 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. “Ethereum her zamankinden daha güçlü”: Buterin

“Ethereum her zamankinden daha güçlü”: Buterin

“Ethereum her zamankinden daha güçlü”: Buterin
0

PoS güncellemeleri ile “Ethereum her zamankinden daha güçlü”. Hem DEFI alanında hem de merkez bankaları dijital para birimi konusunda Ethereum için potansiyel bir pazar oluşuyor.


Ethereum her zamankinden daha güçlü

Uluslararası Ödemeler Bankasının hazırladığı rapora göre dünya geneli merkez bankalarının yüzde 70’i dijital para çıkarma konusunda ciddi araştırmalar gerçekleştiriyor. Bu potansiyel talebin farkında olan ABD merkezli blockchain şirketi ConsenSys, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için teknik destek sunuyor. ConsenSys’in hazırladığı beyaz kâğıtta şirket, Ethereum blockchain’i üzerinden nasıl CBDC üretebileceğini açıklıyor. Yani ConsenSys sayesinde Ethereum blockchain ağı CBDC çağında önemli projelere ev sahipliği yapabilir.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları Ethereum blockchain’i üzerinden dijital para birimi üretebilir

Ethereum CEO’su Vitalik Buterin’e göre Ethereum her zamankinden daha güçlü. Bu ifadeyi Buterin, Ethereum ağının zayıf olduğunu ileri süren eleştirmenlere karşı kullandı.

koinmedya_brave

Ethereum blockchain ağı PoW algoritmasından PoS’ye geçiş aşamasında ve ağda birçok güncellemeye gerçekleştiriyor. Buterin’e göre bu süreç Ethereum’u daha güçlü kılıyor.

CBDC, Ethereum için önemli bir pazarın oluşmasına yol açabilir. Benzer potansiyel DEFI (merkeziyetsiz finans) alanında da kendini gösteriyor. Ethererum blockchain’i ile uyumlu çalışan DEFI uygulamaları son günlerde ciddi talep artışı yaşıyor. DEFI uygulamalarına yatırılan (stake edilen) Ethereum miktarı 820 milyon dolar seviyesine ulaştı. PoS sistemine geçiş tamamlandığında daha yüklü miktarda Ethereum stake edilmesi bekleniyor. Ethereum’daki bu arz kısıdının fiyatlara olumlu yansıma ihtimali var.

Ethereum her zamankinden Lütfen Bkz: Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyor

Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum, 170 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte ETH fiyatlarında son 4 ayda gerçekleşen değişimi görüyoruz.

ethereum her zamankinden “Ethereum her zamankinden daha güçlü”: Buterin

Kaynak

Etiketler: