BTC : 84339 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 370.5 ₺ USDT : 7.608 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Ethereum Hard Forku Constantinople ETH Fiyatını Nasıl Etkiler?

Ethereum Hard Forku Constantinople ETH Fiyatını Nasıl Etkiler?

Ethereum Hard Forku Constantinople ETH Fiyatını Nasıl Etkiler?
0

Ethereum hard forku Constantinople ETH fiyatını nasıl etkileyecek? Genel beklenti, ETH fiyatının yükseleceği yönünde. Konstantinopolis hard forkundan sadece 48 saat önce, bir güvenlik açığı tespit edildiğinden dolayı frene basıldı ve güncelleme şubat sonuna alındı. 


Ethereum hard forku Constantinople ve ETH’nin Geleceği

 

Ethereum‘un yaklaşan güncellemesi, piyasaların geri çekildiği bugünlerde ETH fiyatlarının sabit kalmasına neden olurken diğer kripto paralarda fiyatlarda kısmi düşüş yaşandı. Beklenen 27 Şubat’ta 7.280.000 bloğunda gerçekleşecek.

Ethereum Vakfı yöneticilerinden Hudson Jameson, Coindesk’e açıklamlarda bulundu ve güvelik açığını doğruladı.

koinmedya_brave

“Yükseltmenin planlandığı gibi gideceğinden şüphem yok. Güncellemenin yapılacağı Blok numarası belirlendi. Bir önceki sorun SSTORE işlem kodu için net gaz ölçümü değişikliklerini öneren, depolamaya yönelik yeni kullanımlara imkan veren ve zincir üzerinde maliyetleri düşüren Ethereum Improvement Offer (EIP) 1283 ile ilgili.”

Konstantinopolis ile birlikte Petersberg adlı yeni bir hard forka gereksinim var. Her ikisi de bu ayın sonunda ana ağda etkinleştirilecek.

Kripto para ekosisteminde büyük ağ güncellemeleri ve önemli iyileştirmeler genelde fiyat artışına neden oluyor. Bu nedenle ay sonuna kadar ETH fiyatlarında yükselme beklenebilir. Yeni güncelleme ile birlikte Ethereum zorluk bombasının da işlevsel kalacağı tahmin ediliyor.

Ethereum Hard forku ve Fiyat Beklentisi

Ethereum şu anda  diğer kripto paralara göre daha güçlü ve tepkiler veriyor. Son bir haftada piyasa değeri 400 milyon dolar arttı ve 123 doları gördü. İkincilik sırasını 3. ayda XRP‘den aldı. .

Geçtiğimiz yedi gün içinde Ethereum % 17  değer kazandı ve bu momentum hard forka kadar devam edebilir. ETH fiyatları, 16 Ocak’ta, son hard fork duyurusu ertelendiğinde % 7 oranında düşmüştü. Açıklanan yeni tarihte herhangi bir sorun yaşanmaz ise ay sonuna kadar ETH fiyatının yükselmesini bekleyebiliriz.

Siz ne dersiniz ? Ethereum hard forku Constantinople ETH’nin eski şaşalı günlerine dönmesi için yeterli olur mu?