BTC : 82599 ₺ ETH : 2811 ₺ XRP : 2.14 ₺ LTC : 414.1 ₺ USDT : 7.08 ₺ XLM : 0.7587 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Yükseliş için önemli işaret – Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı

Yükseliş için önemli işaret – Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı

Yükseliş için önemli işaret – Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı
0
huobi_koinmedya

Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı. Analistlere göre bu iyi bir boğa işareti. Bundan dolayı önümüzdeki günlerde ETH fiyatının yükselmesini bekliyorlar.


Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı

Bitcoin son 24 saatte yükselince Ethereum da onu takip etti. Piyasanın lideri 10,000 dolara dokununca ETH de 275 doları geçti ve 278 doları gördü. Tabii BTC’deki gerileme ile ETH de söz konusu seviyeden çekilmeye başladı.

Tabii altcoinin daha bu yükselişi koruyabilmesi gerekiyor. Pazar gününün çoğunu 270 dolar civarında geçirdi. Yine de analistler kripto paranın önünde çok daha büyük bir oyun olduğunu düşünüyor. Önümüzdeki günlerde birden fazla sebep ETH fiyatında hareketlenmeye yol açacak.

Analistler: Ethereum teknik görünümü aşırı boğa

Teddy isimli popüler analist, bir haftalık ETH grafiği üzerinden görüşlerini paylaştı. Söz konusu analizde, ETH fiyatının haftalık mumu 275 doların üzerinde kapatmasına dikkat çekiliyor. Burası son iki haftada kısa süreli direnç ve destek görevi gören bir seviye. Bu seviyenin üzerinde kapanış ise analiste göre kripto parayı “iyice boğa” yapacak.

koinmedya_brave

İlgili – 2020 Ethereum fiyat tahmini

TEDDY (@TeddyCleps) şöyle yazıyor: “ETH: 275 doların üzerinde haftalık kapanış iyice boğa. Daha aşağıda bir seviye olsaydı dirençten geri dönüş olarak görürdüm. Bu durumda da 225 dolardaki eski direnci destek olarak ziyaret edebilirdi.”

Haftalık kapanıştan sonra Ethereum higher high yaparak 276 doları gördü. Buna rağmen bu yazının hazırlanması sırasında hem Bitcoin hem de ETH’de düşüş var. Coin360 verilerine göre Ethereum şu an 266 dolarda. Teddy de kesin bir rakam vermezken, kripto parada önümüzdeki günlerde yükseliş beklediğini ifade ediyor.

koinmedya_brave

Analist Cactus da aşağıdaki grafiği paylaşarak, kısa vadeli bakış açısından ETH’nin aşırı boğa olduğunu söyledi. Çünkü ETH haftalık kapanışı 267 doların üzerinde yaptı. Ona göre önümüzdeki günlerde lider altcoin 290 doları görebilir.

Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı. Analistlere göre bu iyi bir boğa işareti. Bundan dolayı önümüzdeki günlerde ETh fiyatının yükselmesini bekliyorlar.

RookieXBT de Ethereum 6 saatlik grafiğinde birden fazla pozitif işaret olduğuna dikkat çekiyor. Bunlar arasında oluşan “alçalan üçgen yapı” var. Çoğu zaman bu yapı yukarı yönlü kırılma yapar. RSI’da da düşen kama oluşuyor ki burada da yukarı yönlü hareket beklentisi yüksek.

Sonuç olarak Ethereum haftalık mumu 275 dolar üzerinde kapattı. Haftaya düşüşle başlamasına rağmen grafiklerde pozitif işaretler var.

Kaynak

Etiketler: