BTC : 83392 ₺ ETH : 2846 ₺ XRP : 1.882 ₺ LTC : 359.4 ₺ USDT : 7.643 ₺ XLM : 0.5811 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum günlük işlem hacmi üç aydan beri ilk defa bu seviyede

Ethereum günlük işlem hacmi üç aydan beri ilk defa bu seviyede

Ethereum günlük işlem hacmi üç aydan beri ilk defa bu seviyede
0

Son üç aylık dönem içerisinde Ethereum günlük işlem hacmi adeta rekor kırıyor. Önde gelen kripto paralar içerisinde Ethereum sürpriz bir çıkış yaptı.


Ethereum Günlük İşlem Hacmi Şaşırtıyor

Ethereum fiyatı ve önde gelen kripto para birimlerinin işlem hacimleri önceki günlere göre düşüş gösterirken, Ethereum’un işlem hacmi yükseliyor.

Muazzam Beşin Durumu Nasıl?

Dünden beri bir bütün olarak “muazzam beş” – Litecoin, Bitecoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ripple – % 0.49 oranında düşüş yaşıyor. Bahse konu beşlinin içerisinde yatırımcısına en iyi günlük dönüşü yapan % 3.64 oranında bir yükselişle Bitcoin Cash oluyor. Haberin yayına hazırlandığı saat itibariyle Bitcoin Cash 315.07 dolar üzerinden işlem görüyor. En kötü performans ise % 2.32 düşüş gösteren Litecoin’e ait. Lİtecoin bu düşüş ile birlikte 94.03 dolar üzerinden işlem görüyor. Gözlemlenen bu beş coin arasında sadece biri yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu da hemen hemen tüm sektörün bir bütün halinde aşağı yönlü bir hareket içinde olduğuna işaret ediyor.

Ethereum günlük işlem hacmi Ethereum günlük işlem hacmi üç aydan beri ilk defa bu seviyede

koinmedya_brave

Fiyat Hareketleri  

Birkaç haftadan uzun bir süredir hiçbir coin tipik aralıkta gerçekleşen dalgalanmanın dışına çıkarak sürpriz bir hareket yapmıyor. Bununla birlikte yatırımcılar mevcut fiyat modelleri ile ilgili olarak şu olayları da göz önünde bulunduruyor olabilirler:

XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash şu anda belirgin bir trende sahip değiller. En azından iki haftalık zaman dilimine bakılacak olunursa. Eğer belirili bir aralıkta seyreden kripto para birimlerine ilgi duyuyorsanız bunlar sizin için uygun seçenekler olabilir.

İşlem Hacmi Verileri Bize Ne anlatıyor?

Geçtiğimiz gün blockchain üzerinde en fazla işlem hacmini gören Ripple’ın blockchainiydi. Eklenen 1,145,445 transfer ile bu rakam Ethereum üzerinde kaydedilen işlemlerden yaklaşık %22 oranında daha yüksek bir rakama tekabül ediyor. Bununla birlikte Ripple’nin işlem ücreti Ethereum’dan daha az ve bunun da kullanıcıların Ripple’yi tercih etmesinde anahtar rol oynadığı düşünülüyor. Geçen 24 saatten fazla bir süre içerisinde tüm blockchainde gerçekleşen işlemlerde en büyük oran Ethereum’a ait görünüyor. Bu işlemlerin değeri 102,877,808 ABD dolarına denk geliyor. Bu, özellikle sıra dışı bir durum olarak kayda geçiyor. Çünkü en yüksek işlem hacmi genellikle Bitcoin’e ait oluyor ve onu nadiren de olsa Bitcoin Cash geçebiliyor. Üç aydan daha uzun bir süredir Ethereum hiç bu tür bir orana ulaşamamıştı. Bu nedenle Ethereum’un işlem hacmi büyüklüğünün gelişimini gözlemlemeye değecektir diye düşünüyoruz.

Kaynak