BTC : 82301 ₺ ETH : 1.86 ₺ XRP : 45.6 ₺ LTC : 7.678 ₺ USDT : 351 ₺ XLM : 0.2414 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para PiyasasıEthereum Piyasası
  3. Ethereum gündem: Ethereum için karar anı!

Ethereum gündem: Ethereum için karar anı!

Ethereum gündem: Ethereum için karar anı!
0

Bitcoin’in kral olduğu kripto para dünyasında Ethereum, kraliçe olarak tanımlanıyor. Fiyat seyri açısından kraliçe genellikle kralı takip eden bir trend izliyor. Geçen hafta yaşanan çalkantılarda görülen fiyat hareketleri aynı filmin tekrarı gibi.

Ethereum için karar anı geldi mi?

Kripto para pazarında yeni baş gösteren pek çok altcoine rağmen, Bitcoin ve Ethereum piyasanın liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Her iki coin de özellikle market cap büyüklükleriyle konumlarından emin bir görüntü çiziyorlar. Kral Bitcoin 188.513 milyar dolar; kraliçe Ethereum ise 38.746 milyar dolar market cap değerine sahip. Bitcoin bu büyüklüğüyle piyasanın yönünü belirlemede ana oyuncu konumunda.

Ethereum için karar anı

Yukarıdaki grafikte siyah çizgi Ethereum’u, mavi çizgi ise Bitcoin’i temsil ediyor. Fiyat hareketlerindeki orantısal farklılıkları bir kenara koyarsak, son üç ay zarfında ETH’nin BTC’yi takip ettiği açık olarak görülebilir.

koinmedya_brave

Ethereum’un, Ethereum 2.0 proof of stake konseptine geçmeye hazırlandığı biliniyor. Ancak özellikle COVİD-19 salgınının global piyasalarda neden olduğu yavaşlamaya paralel, bu sürecin de yavaşladığı görülüyor.

Ethereum fiyat hareketi beklentisi

Bazı analistler, Ethereum’da Bollinger bant hareketine bağlı olarak bir yükseliş trendi bekliyor. Ancak trendin Bitcoin ve genel olarak kripto piyasası fiyat hareketlerine bağlı olduğu da bir gerçek. Bu bağlamda beklentiler, Ethereum’un 370-380 dolar seviyesine tırmanmadan önce, 240-250 dolar bandına doğru bir düşüş gösterebileceği yönünde.

Öte yandan bir başka analist Vince Prince, kripto para dünyası kraliçesinin, genişleyen kama hareketine bağlı olarak düşme trendine gireceği görüşünde. Her ne kadar Bitcoin bir miktar geri dönüş desteği bulmuş olsa da Ethereum fiyatının hala ayı baskısı altında olduğu görülebilir.

Analist,  100-EMA’yı, Ethereum fiyat hareketinin takibinde izlenmesi gereken hat olarak görüyor. Ethereum’un 300 $ bandından 250 $ bandına kadar düşme olasılığı mevcut.

Yazının yazıldığında Ethereum’a yönelik satış baskının devam ettiği görülüyor. Pazarda günlük düşünenler için pek sorun yok gibi ancak pazarın genelinde Ethereum için karar anı henüz gelmemiş gibi.

İlgili: Ethereum fiyat çöküşünde balinaların rolü oldu mu?

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın