BTC : 82188 ₺ ETH : 1.786 ₺ XRP : 44.77 ₺ LTC : 7.633 ₺ USDT : 348.8 ₺ XLM : 0.2339 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para HaberleriAltcoin Teknik Analiz
 3. Ethereum fiyatında önemli yükseliş işareti

Ethereum fiyatında önemli yükseliş işareti

Ethereum fiyatında önemli yükseliş işareti
0

Ethereum fiyatında önemli yükseliş işaretleri mevcut. Bitcoin ayı siklusuna girmek üzere olduğunun işaretlerini verse de günlük ETHUSD grafiği, Ethereum için farklı şeyler söylüyor.


 • Ethereum bir kez daha 228 dolar destek hattını korumak için savaşıyor.
 • Tüm işaretler BTC’nin daha düşük seviyelere ineceğini gösteriyor.
 • Ancak ETH’nin boğa momentumu, öncelikle ETH2.0. nedeniyle oldukça sağlam görünüyor.
 • Ethereum günlük grafiğinde, nihayetinde değerini 290 dolar seviyesine çıkarabilecek bir boğa flaması oluşuyor.

Haziran ayının son Cuma günü kripto marketi oldukça volatil. Bitcoin 9,100 dolar civarında seyrederken, Ethereum 228 dolar destek hattını korumak için mücadele veriyor. Önceki gün BTC ve ETH sırasıyla 9,340 dolar ve 235 dolardan işlem görüyordu. Ancak bugün, yani 26 Haziran tarihi, CME Bitcoin vadelilerinin son günü olduğundan,  günün kripto marketi için kırmızı olacağı tahmin ediliyordu.

Günlük grafik, Ethereum fiyatında boğa flaması oluşumunu gösteriyor

Daha önce bahsedildiği üzere, Ethereum bir kez daha 228 dolar destek hattını korumak için mücadele veriyor. Bu seviye Haziran ayı boyunca Ethereum için çok güçlü bir destek hattı olmaya devam etmişti. Ek olarak, ve günlük ETHUSD grafiğine tekrar baktığımızda, bir boğa flamasının oluşmaya başladığını görebiliriz. Bu flama, Temmuz ayına girerken Ethereum’u 250 direnç hattına kadar götürebilecek bir işaret. Ve nihayetinde bu direncin aşılmasıyla beraber, 290 doları yeniden görmesi uzak bir ihtimal gibi görünmüyor.

Bakınız:Bitcoin için büyük gün geldi!

koinmedya_brave

 

 

Ethereum fiyatında önemli yükseliş işareti
Ethereum fiyatında önemli yükseliş işareti

Tradingview.com’un günlük grafiğini tekrar incelediğimizde aşağıdaki bulgular gözlemlenebilir.

 • Artmış satış aktivitesini gösteren MACD ile birlikte ticaret volümü de kırmızıda.
 • MFI, nötral alan olan 40 bölgesinde stabil.
 • 50-günlük hareketli ortalama, 222 dolar civarında yeterli destek sağlıyor.
 • 100-günlük ve 200-günlük hareketli ortalamalar da makro seviyede sırasıyla 195 dolar ve 186 dolar civarında destek sağlıyor.
 • İnen paralel kanalın alt sınırı da 214 dolar da bir miktar destek sağlıyor.

Sonuç

Haziran ayı sona doğru yaklaşıyor. Ve CME Bitcoin vadelilerinin bugün son günü. Yani 26 Haziran. Sonuç olarak, Bitcoin ve Ethereum tarafından yönlendirilen kripto marketleri, beklendiği gibi satış baskısıyla karşı karşıya.

Ancak Ethereum için durum biraz farklı görünüyor. ETH günlük grafiğinde bir boğa flaması oluşumu görülüyor. Bu da Ethereum fiyatında 250 dolar üstüne bir kırılmaya ve en nihayetinde Temmuz ayının ilk yarısında 290 direncinin test edilmesine kadar giden hareketi başlatabilir. Bu iyimserlik muhtemelen başlıca ETH2.0.’ın başlatılması etkinliğine bağlı. Ek olarak kripto marketlerindeki BTC hakimiyeti düşmeye devam ediyor.

Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde, ETH’nin yukarı yönde hareketine devam edebilmesi için gereken momentumu sağlıyor.

Tüm bu Ethereum analizleriyle birlikte, tüccarlara ve yatırımcılara, stop/loss gibi risk yönetim tekniklerini kullanmaları ve tüm kripto marketlerini etkileyebilecek ani Bitcoin hareketlerini yakından takip etmelerini öneriyoruz.

Kaynak

Etiketler: