BTC : 63356 ₺ ETH : 1626 ₺ XRP : 1.271 ₺ LTC : 298 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4925 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum fiyatı kan kaybetmeye hazırlanıyor!

Ethereum fiyatı kan kaybetmeye hazırlanıyor!

Ethereum fiyatı kan kaybetmeye hazırlanıyor!
0
huobi_koinmedya

Bazı yatırımcılar, Ethereum 2.0 güncellemesinin etkisi ile fiyatlarda bir boğa koşusu bekleniyor. Ancak analist Tony Spilotro aynı görüşte değil.  Spilotro’ya göre Ethereum fiyatı ciddi biçimde çakılabilir.


Ethereum fiyatı ciddi bir düzeltme yaşayabilir mi?

Bitcoin ve altcoin fiyatları arasında güçlü ve pozitif bir ilişki var. Bitcoin fiyatlarındaki olası bir düzeltmenin etkisi ile altcoinler de değer kaybediyor. Tersine Bitcoin değer kazandığında altcoinlerin de değer kazandığını görüyoruz.

Aşağıdaki grafite Bitcoin dahil top 10’daki kripto paralarının fiyatlarında son 7 günde yaşanan dalgalanmaları görüyoruz. Tether hariç diğer kripto paraların fiyatları ile Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalar birbirlerine çok benziyor. Bu benzerlik Bitcoin ve altcoin fiyatları arasındaki güçlü korelasyonu yansıtıyor.

ethereum fiyatı Ethereum fiyatı kan kaybetmeye hazırlanıyor!Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

Tony Spilatro ise ilginç bir noktaya değiniyor:

“Ethereum Bitcoin karşısında değer kazanırsa altcoin fiyatları da coşuyor. Bu durumun tersi de doğrudur.”

Spilatro, Ethereum’un Bitcoin karşısında ciddi bir değer kaybına uğrayacağını iddia ediyor. Eğer Spilatro yukarıdaki hipotezinde haklı ise Ethereum ve altcoinleri kanlı bir düzeltme bekliyor.

Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

ethereum fiyatı Ethereum fiyatı kan kaybetmeye hazırlanıyor!Ethereum, Bitcoin karşısında Nisan ayı boyunca ciddi biçimde değer kazandı. Mayıs ayının ilk yarısında ise bu kazanımların çoğunu kaybetti. Mayıs ayının ilk yarısında Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kaybetmesinde Bitcoin ödül yarılaması da etkili oldu.

koinmedya_brave

Mayıs ayının ikinci yarısında Ethereum tekrardan Bitcoin karşısında değer kazanıyor. Spilatro, TD dizisinden hareketle ETH/BTC paritesinde büyük bir kırmızı mum ile karşılaşacağımızı ileri sürüyor.

Spilatro’ya göre Ethereum yukarıdaki grafikte belirtilen düzeltme mum formlarını geçmiş dönemde (bearish candlestick patterns) farklı şekilde yaşadı.

Kaynak