BTC : 64190 ₺ ETH : 1598 ₺ XRP : 1.363 ₺ LTC : 308.4 ₺ USDT : 6.729 ₺ XLM : 0.5225 ₺
Anasayfa Teknik Analiz Ethereum Teknik Analiz Ethereum ETH’de görünüm pozitif – hedef 130 dolar

Ethereum ETH’de görünüm pozitif – hedef 130 dolar

Ethereum ETH’de görünüm pozitif – hedef 130 dolar
0
huobi_koinmedya

Ethereum ETH’de görünüm pozitif bir hal almış durumda. Bugün kripto paralarda yaşanan ani çıkış birçok altcoin grafiğini boğaların hakim olduğu şablona dönüştürdü.


Ethereum ETH’de görünüm pozitif

Orta-Vadeli Görünüm: Pozitif

ETH/USD orta vadeli görünüm yükseliş yönünde. ETH fiyatı 28 Ocak tarihinde gördüğü 103 dolarlık kesin desteğe ulaşmış görünüyor. Aslında yükseliş yönünde işaret ta o zaman gelmişti. Çünkü grafikte apaçık bir sabah yıldızı doji mumu görünüyor.

Ethereum ETH’de görünüm

koinmedya_brave

Biz de 29 Ocak tarihinde bu durumu sizin için haberleştirmiştik. Yani yükseliş tam o zaman kendini belli etmişti: Dikkat! Ethereum grafiğinde doji sabah yıldızı göründü

Kripto grafiklerinde mum çubuklarının önemi için ayrıca şu yazımıza müracaat edebilirsiniz – Tıklayın

Artan momentum Ethereum’un önemli direnci olan 107 dolar hattını kırmasını sağladı. Hatırlayacağınız gibi bu seviye öncesinde hakim destek hattıydı. Fiyat destek hattını aşağı yönlü kırdığında eski destek dirence dönüşür.

Arkasından 112 ve 107 dolar arasında kısa süre salınım yaptı ve o hattı da kırarak 120 dolar direncine kadar tırmandı. Ethereum’un son 24 saatlik performansı gerçekten göz alıcı: %14’lük artış.

koinmedya_brave

Bu yükselişle fiyat 50-EMA’yı (50 günlük üssel hareketli ortalama) kırmış oldu. Tam altında ise 21 EMA var. İdeal bir yükseliş grafiğinde yüksek gün sayılı ortalama eğrisinin altta, düşük gün sayılı ortalama eğrisinin üstte olması gerekir. Yani 21-EMA, 50-EMA’yı yukarı yönlü kırmalı. Orta vadeli analiz için kullanılan 4 saatlik grafikte bu henüz gerçekleşmedi.

Kısa-Vadeli Görünüm: Pozitif

Ethereum ETH’de görünüm

Kısa vadeli görünüm için analistler genelde 1 saatlik grafiği tercih eder. Biraz önce 4 saatlik grafikte istenen hareketli ortalama sıralama değişiminin gerçekleşmediğinden bahsetmiştik. 1 saatlik grafikte bu değişim tamamlanmış durumda. Yani kısa vadede fiyat beklentisi pozitif.

Stochastic osilatör 80 seviyesinde. Yani aşırı alım bölgesine girmiş durumda. Bu yüzden kısa vadeli bir geri çekilme yani düzeltme hareketi beklenebilir.

Boğalar momentumu muhafaza edebildikleri müddetçe yukarı yönlü hareket devam edecektir.

Not: Yazı hiçbir surette yatırım tavsiyesi içermez. En doğru yatırım kararı kendi araştırmalarınız neticesinde almış olduğunuzdur.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: