BTC : 63650 ₺ ETH : 1592 ₺ XRP : 1.216 ₺ LTC : 288.3 ₺ USDT : 6.876 ₺ XLM : 0.4695 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Ethereum dip yapmış olabilir mi? En azından dolar bazında

Ethereum dip yapmış olabilir mi? En azından dolar bazında

Ethereum dip yapmış olabilir mi? En azından dolar bazında
0
huobi_koinmedya

Ethereum dip yapmış olabilir! Twitter’da popüler kripto analistlerinden birkaçı, Ethereum’un nihayet dip yaptığını ve bundan sonra yükseliş trendi için hazır olduğunu iddia ediyor. Peki analistler, bu iddiaları hangi teknik göstergelere dayandırıyor?


Ethereum dip yapmış olabilir!

Bugün kripto piyasaları için ilginç bir gün oldu. Son zamanlarda neredeyse ilk defa altcoinler, piyasa liderinin karşısında değer kazanmaya başladı.

Bitcoin son 24 saat içinde %1.44 oranında kazanım elde ederken, Ethereum’dan Bitcoin Cash, Monero ve Chainlink’e kadar ilk 20’deki neredeyse tüm altcoinler %4’ün üzerinde kazanım elde etti ve hatta bazıları daha da fazla yükseldi. 

ethereum-dip

koinmedya_brave

Pek çok altcoin’de pump görülürken, hem fiyat hareketi hem de son haftalardaki piyasa duyarlılığı bakımında en göze çarpan token ise Ethereum oldu. Aslında Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %80 daha düşük bir seviyede işlem görüyor ve son zamanlarda Bitcoin karşısında iki yılda hiç görmediği kadar düşük bir seviyeye ulaştı. 

Fakat artık bazı kripto para analistleri, Bitcoin karşısında olmasa da en azından dolar bazında Ethereum dip yapmış olabilir diyor. Ve bu analistler, ETH’nin sonunda, daha yüksek seviyelere çıkmaya hazır olduğunu söylüyor.

Ethereum yükseliş için hazır!

InSilico olarak bilinen bir kripto analisti dün (7 Eylül), Twitter üzerinden çarpıcı bir paylaşım yaptı. Analist, Ethereum’un sonunda, aylarca sıkışıp kaldığı düşen kanaldan çıkmaya hazırlandığına dair işaretler verdiğini söylüyor. Sözkonusu kanalın üst sınırını pek çok kez test ettiğini ve bunun da boğaların hakimiyeti ele geçirmek için defalarca girişimde bulunduğuna işaret ettiğini belirtiyor.

koinmedya_brave

Ayrıca Fisher indikatörünün de, birden fazla “higher bottoms” gösterdiğini ve bunun da ayıların güç kaybettiği anlamına geldiğini söylüyor. Ve analist, bu yüzden de Ethereum dip yapmış olabilir diyor.

Twitter’da 100.000’den fazla takipçisi olan popüler bir analist olan Crypto Dog, InSilico’nun heyecanına ortak oldu. Yukarıda belirtilen analizlere cevap verdiği bir tweette, Dog, “fiyatın artacağı beklentisiyle hemen ETH satın aldığını” söylüyor ve yükselişin önümüzdeki birkaç gün, birkaç hafta, belki de aylarca devam edebileceğini öne sürüyor.

Boğaların lehine olan ve Ethereum dip seviyesine işaret eden tek gösterge bu değil elbet. Geçtiğimiz günlerde de, bir haftalık stochastic gösterge yönünü, bir haftalık Ethereum grafiğinde yükselişe çevirmişti. Bu da Temmuz ayı başında başlayan ve iki ay süren ayı trendinin ardından gerçekleşmişti.

(Stochastic, bir boğa trendinin oluştuğuna işaret eden eğilimleri izleyen, bir tür salınım göstergesi olarak biliniyor ve fiyatların aşırı alım ve aşırı satım bölgelerinin belirlenmesinde kullanılıyor.)

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak