BTC : 84850 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 427.2 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum DeFi sayesinde artık çok daha güçlü!

Ethereum DeFi sayesinde artık çok daha güçlü!

Ethereum DeFi sayesinde artık çok daha güçlü!
0
huobi_koinmedya

Ethereum aktif adres sayısı DeFi tokenları ve stabilcoin’ler sayesinde rekor kırdı. Ethereum DeFi ve stabilcoin’ler sayesinde artık çok güçlü.


Ethereum DeFi sayesinde güçlü bir ekosisteme sahip

Ethereum blockchain ağı, Bitcoin blockchain ağından daha gelişmiş ve ekonomik sorunlara çözüm getiriyor. Ethereum blockchain’i kripto para piyasalarının geleceğini şekillendiriyor.

ETH blockchain ağını güçlü kılan temel faktörler; akıllı sözleşmelere, dApps (uygulamalara), stabilcoinlere , DeFİ ve DeX platformlarına ve token projelerine ev sahipliği yapması. Bu sayede ekonominin her alanından işletmeler, blockchain teknolojisinden faydalanabiliyor ve Ethereum blockchain’i sayesinde teknolojilerini yenileyebiliyorlar.

Örneğin Avrupa merkezli birçok emlak şirketi, Ethereum blockchain’i üzerinden satışa çıkardıkları taşınmazları tokenize ederek küresel piyasalara satışa sunabiliyor. Galatasaray (Gal token) ve Juventus (Juv token) gibi bir futbol takımları taraftar kartlarını Ethereum blockchain’i üzerinden dijitalleştirerek taraftarlarına satışa sunabiliyor. Yine benzer şekilde Ethereum blockchain’i üzerinden işlem gören bir DeFi (merkeziyetsiz finans) uygulaması sayesinde kripto para yatırımcısı, bankacılık işlemlerini yerine getirebiliyor. Ya da Ethereum blockchain’i üzerinde işlem gören stabilcoin’ler sayesinde varlıklarındaki fiyat dalgalanmalarını sabitleyebiliyor. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

koinmedya_brave

Ethereum’un bu özellikleri Ethereum talebini gün geçtikçe arttırıyor. Sonuç olarak Ethereum aktif adres sayısı tarihi rekor seviyesine ulaştı. Yavaş yavaş bu süreç ETH/USD paritesine de yansımaya başladı.

Aşağıdaki grafikte Ethereum ağında kullanılan stabilcoin’ler için açılan aktif adres sayısındaki değişimi görüyoruz. Özellikle USDT (Tether) adres sayısı ciddi biçimde artış gösteriyor. Benzer şekilde PAX ve USDC’nin de aktif adres sayısı yükseliş trendinde.

Ethereum DeFi Ethereum DeFi sayesinde artık çok daha güçlü!Aşağıdaki grafikte ise DeFi platformlarındaki aktif adres sayısındaki değişimi görüyoruz. Değerler dalgalı hareket etse de trend pozitif biçimde artış gösteriyor. Özellikle Kyber Network (kırmızı) ve 0x (sarı) adreslerinde artış dikkat çekiyor.

ethereum defiKaynak  

koinmedya_brave