BTC : 78801 ₺ ETH : 2758 ₺ XRP : 2.196 ₺ LTC : 410.9 ₺ USDT : 6.962 ₺ XLM : 0.7423 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum cüzdanı Metamask son sürümüne hangi yeni özellikler eklendi?

Ethereum cüzdanı Metamask son sürümüne hangi yeni özellikler eklendi?

Ethereum cüzdanı Metamask son sürümüne hangi yeni özellikler eklendi?
0
huobi_koinmedya

Ethereum cüzdanı Metamask, güncellendi ve yeni özellikler ile geldi. Gizlilik ise şimdi bu kripto para cüzdanının en güçlü özelliği.


Ethereum cüzdanı Metamask güncellendi

Popüler Ethereum cüzdanı Metamask, Web3 için olan güncellemelerini açıkladı. Yeni özellikler en çok gizlilik ve şifrelemeye odaklanıyor.

Bu cüzdan, browser uzantıları ile birlikte çalışıyor ve kullanıcılara Ethereum ile ERC-20 token saklama imkanı sağlıyor. Bugün ise “Version 8” için yeni özelliklerini duyurdu. Bu arada değişen sadece kullanıcı ara yüzü değil. Kullanıcı bir web sitesine bağlandığı zaman “benzersiz gizlilik kontrolü” özelliği ile de daha fazla gizlilik kontrolüne sahip olacak.

Ethereum cüzdanı Metamask, güncellendi ve yeni özellikler ile geldi. Gizlilik ise şimdi bu kripto para cüzdanının en güçlü özelliği.

koinmedya_brave

MetaMask kullanmak için kullanıcıların Chrome, Firefox, Opera ya da Brave internet tarayıcısına bağlanması gerekiyor. Kurulum yapıldıktan sonra herhangi bir Ethereum adresine işlemler gerçekleştirilebilir.

İlgili – MetaMask nedir, Nasıl Kullanılır? Kullanmak Neden Önemlidir?

Ancak bir olumsuz yönü var. İnternet tarayıcısına bağlanan cüzdanlar kullanıcının hesabını bağlandığı tüm sitelere açık etme riski de taşıyor. Cüzdanın yeni özelliği ise kullanıcılara “her bir sitenin neye erişimi olabileceğini belirleme” yetkisi veriyor.

MetaMask geliştiricisi Dan Finlay duyuruda şunları yazdı: “Bu yeni özellik, hesaplar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar, böylece hangi hesapların merkeziyetsiz web üzerindeki farklı sitelerle etkileşime gireceğini kontrol edebilirsiniz.”

koinmedya_brave

Gizlilik özelliklerinin güncellenmesinin bir parçası olarak, güncellemeye bir de yeni şifreleme aracı da eklendi. Bu da web sitelerinin Web3 kullanıcılarına yönelik iletileri şifrelemesine ve şifrelerini çözmesine izin veriyor. “Seryek, önemli mesajlar” göndermek isteyen MetaMask kullanan kişiler bunları şifreleyebilir.

İlgili – En güvenli Bitcoin cüzdan türü hangisi? Uzmanı yanıtlıyor

MetaMask Sürüm 8 ayrıca daha fazla kullanıcının Web3’e geçmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ethereum’un dapp ekosistemine açılan bir kapı görevi gören MetaMask, artık bu baş ağrısını da hafifletmeye yardımcı olmak istiyor. Cüzdan güncellemesi artık “uygulamaların kendi bağlantı düğmelerini uygulamalarına olanak tanıyan” yeni bir kütüphane içeriyor. Bu yüzden bir Web3 uygulamasında kalmak artık size sorunsuz bir deneyim sağlayacak.

Ayrıca platformun güvenliği de güncellendi.

JavaScript kodlama dili üzerine kurulmuş olan MetaMask, artık yeni cüzdanda LavaMoat’a sahip. LavaMoat, siber saldırıları önlemeye yönelik bir dizi araçtır. Ethereum blockchaini üzerine inşa edilen projeler genellikle güvenlik sorunlarına ve hatalara daha yatkın.

Kaynak