BTC : 62765 ₺ ETH : 1562 ₺ XRP : 1.225 ₺ LTC : 286.6 ₺ USDT : 6.909 ₺ XLM : 0.4611 ₺
  1. Anasayfa
  2. Teknik Analiz
  3. Kapsamlı Ethereum Classic Teknik Analizi 27 Haziran 2018

Kapsamlı Ethereum Classic Teknik Analizi 27 Haziran 2018

Kapsamlı Ethereum Classic Teknik Analizi 27 Haziran 2018
0
huobi_koinmedya
Ethereum Classic, geçtiğimiz günlerde umut verici duyurularından sonra henüz sağlam bir çıkış yakalayamadı. Coinbase’te listelenmesinin oluşturduğu rüzgar da Ayı piyasası içerisinde malesef kayboldu.

Ethereum Classic Teknik Analizi

Ethereum Classic teknik verilerine bu yazımızda yakından bakacağız. Son zamanlarda ETC ekibi bazı adımlar attı. İDEX borsasına benzer ETC kökenli tokenların alıp satılabileceği merkeziyetsiz Radex Classic borsası kurdular. Ayrıca, Metamask desteği, Saturn Cüzdanı ve Coinbase‘te listelenmek gibi önemli adımlar da gerçekleştirdiler.Tüm bunlara rağmen istenilen sayıda yatırımcı çekilmiş değil.

Ayı piyasasında, pazardaki mevcut fiyat baskısı devam ettiği sürece, ETC’de konsolidasyon sürecinden itibaren bir fiyat patlaması görebilir miyiz ya da mevcut destek noktasını kırarak daha düşük bir noktaya doğru yol alabilir mi?

4 saatlik ETC/USD grafiğine baktımızda, mumların yeşil yandığını görüyoruz. Ethereum Classic teknik verileri daralan bir üçgeni işaret ediyor.

koinmedya_brave

Ethereum Classic teknik verilerine göre, kripto para birimi konsolidasyon bölgesine ulaşmış görünüyor. Ancak 0.786 Fibonacci direnç seviyesini aşmaya çalışıyor. Geçtiğimiz ay boyunca bu direnç seviyesini aşamadığından dolayı ETC yatay yoluna devam etmek zorunda kalmıştı. Eğer yükselişini sürdürürse bu kez aşacak gibi duruyor. Ancak bunun için en azından piyasanın stabil kalması şart.

Yine de, grafikte vurgulanan üçlü alt ve 50 EMA (mavi) ile 200 EMA (kırmızı) arasında bu genel trendden bir kopuşu haber veren güçlü yükseliş sinyalleri var.

RSI, aynı zamanda, varlığın satın alım hızındaki ciddi bir artışı da gösteriyor. RSI indikatör çizgisi, kanalın üst çeyreğine tırmanıyor.

Ichimoku indikatörü, aynı zamanda kumo bulutundan geçen mumlarla yükselen bir T / K geçişi gösteriyor. Bu geri dönüşü kesin olarak teyit etmek için mumların bulut boyunca kırılmaya devam ettiğini görmemiz gerekiyor.

koinmedya_brave

Bu grafiğin, 16 gün önce düşüş gösteren LTC / USD paternine çarpıcı bir şekilde benzerlik taşıdığını belirtmek gerekir.

Aşağıdaki iki tabloyu karşılaştırarak, LTC’nin üçlü bir alt ve neredeyse 50/200 EMA altın çaprazlı bir iniş üçgeninde olduğunu görebiliyoruz.

LTC/USD

Ethereum Classic Teknik Analizi
Litecoin Teknik Analizi

ETC/USD

Ethereum Classic Teknik Analizi
Ethereum Classic Teknik Analizi

Görebileceğimiz gibi, LTC temel destek noktasına doğru düşmeye başladığında önemli bir momentum kaybetti ve şu anda 73 dolar’daki destek noktasına doğru yol aldı.

ETC ise şu anda 0.786 fib seviyesinin aşılmaması durumunda da aynı kadere maruz kalabileceği kritik bir konumdadır.

Ancak Fibonacci direnç noktasını kırarsa bir çılgınlık yapıp dikey olarak yukarı doğru yol alabilir.

Etiketler: