BTC : 82951 ₺ ETH : 2842 ₺ XRP : 1.881 ₺ LTC : 360.2 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5852 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ethereum Classic hash verileri tüm zamanların zirvesinde

Ethereum Classic hash verileri tüm zamanların zirvesinde

Ethereum Classic hash verileri tüm zamanların zirvesinde
0

Ethereum Classic hash oranı yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. ETC fiyatı da son 30 günde yüzde 160 değer kazandı.


Ethereum Classic hash verileri tüm zamanların zirvesinde

Ethereum Classic, geçtiğimiz Aralık 2019’da yüzde 32’lik bir sıçrama kaydetmişti. Şimdi ise çok daha iyi bir performans sergiliyor. O zaman ETC topluluğu sabırsızlıkla Agartha hard forkunu bekliyordu ve planlandığı gibi gerçekleşti.

Agartha hard forkunun başlamasından sonra ise 2020 yılı Ethereum Classic için çok iyi başladı. ETC fiyatı 7 dolara sıçrama yaptı. Ardından ise aylar sonra kripto paranın fiyatı 10 dolar psikolojik seviyesinin üzerine çıktı. Bunun üzerine de boğalar harekete geçti.

Şimdi Ethereum Classic topluluğu yeniden sevinçten uçuyor. Kripto para Ocak 2020’nni son haftasında 20.96 TH/s ise tüm zamanların en yüksek hash oranını kaydetti. Son 30 günden ETC fiyatı da yüzde 160’lık bir büyüme kaydetti. Hash oranı da bu büyümenin ortasında görülüyor.

koinmedya_brave

İlgili – Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor: Yüzde 17 yükseliş

TOP 10’a hareket

Bu hızlı büyüme oranı, Ethereum Classic’in sahalara geri döndüğü anlamına geliyor. Madenciler de daha fazla çalışma azmine kavuştu.ETC blockchainini güvenli tutmak için daha fazla çalışıyor ve hash oranı da 20.96 TH/s değerine sıçrama gördü. Pazar gününden bu yana kripto para yüzde 26 değer kazandı. Bununla Ethereum Classic’in ilk 10 kripto arasına girme hayalleri yeniden gündeme geldi.

Ethereum Classic hash oranı yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. ETC fiyatı da son 30 günde yüzde 160 değer kazandı.

Şu an Ethereum Classic 12.38 dolardan işlem görüyor ve Eylül 2018’deki 12.890 dolar zirveyi bir daha görmesine çok az kaldı. CoinMarketCap’in verilerine göre ETC şu an piyasada 11. sırada yer alıyor. Ancak buna rağmen boğalar yükselişi devam ettirirse ETC şu an 10. sırada yer alan Cardano’nun (ADA) yerini alabilir.

İlgili – 2020 Ethereum fiyat tahmini

ETC’nin 1000x yükselmesi de bir ihtimal

Madencilik zorluğu ve hash oranının artması ile Ethereum Classic daha fazla büyüme potansiyeli gösteriyor. Proje son 30 günde birden fazla direnci kırdı. Bunlar şöyle: 7 dolar, 10 dolar ve 12 dolar.

Analistler ise ETC’nin uzun vadede 1000x yükselişin eşiğinde olduğunu düşünüyor. Hatta ETC’nin piyasanın en büyük ikinci kripto olacağını düşünüyorlar. Bu savlarını destekleyecek bir dizi sebep ortaya koyuyorlar.

Yine de tradeler dikkatli olmalı. Çünkü Ethereum Classic haftalık RSI aşırı alım bölgesinde görünüyor. Bu da muhtemelen kısa dönemde bir konsolidasyon sürecine işaret ediyor.

Kaynak

Etiketler: