BTC : 84327 ₺ ETH : 2922 ₺ XRP : 1.91 ₺ LTC : 369 ₺ USDT : 7.62 ₺ XLM : 0.5985 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ethereum Classic ETC hard fork Phoenix

Ethereum Classic ETC hard fork Phoenix

Ethereum Classic ETC hard fork Phoenix
0

Ethereum Classic ETC hard fork daha önce gerçekleştirilen başarılı “Agharta” hard forkundan sonra Ethereum Classic (ETC) Core geliştiriciler şimdi de yeni bir ağ güncellemesini duyurdu. Blockchainde yapılacak bu güncellemeye “Phoenix” adı verildi.


ETC hard fork Phoenix 

 

Phoenix, sistem genelini kapsayan bir güncelleme ve 3 Haziran 2020’de 10,500,839 blok sayısına ulaşıldığında yapılacak. Projeden yapılan resmi açıklama göre, bu hard fork Ethereum Classic ekosisteminin üyelerinin ortak kararının bir ürünü.

İlgili – Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

koinmedya_brave

Tıpkı Atlantis ve Agharta güncellemelerinde olduğu gibi, Haziran’da yapılacak hard form da Ethereum Classic ve kardeş ağı Ethereum arasındaki birlikte çalışabilirliği daha da pekiştirecek. Phoenix, dört yıl önceki bölünmeden bu yana her iki ağı ilk kez tam uyumlu hale getirecek.

Ethereum Classic chain, 2016 yılında Ethereum DAO saldırısı sonucu 11.5 milyon ETH çalındıktan sonra oluşturulmuştu. Buna rağmen son zamanlarda bu iki ağ birlikte çalışabilirlik konusunda adımlar atıyor.

Phoenix hard forku, Ethereum İstanbul ağ protokolü güncellemelerini ETC chaine entegre edecek.

Phoenix testnetleri uygulandı

Phoenix’in 3 Haziran’da yapılması planlanıyor. Ama yine de bu tarih, 10,500,839 blok sayısına doğru değişebilir.

Ethereum Classic projesinden yapılan açıklamada, hard fork ile ilgili tüm testnetlerin başarılı bir şekilde uygulandığı bildirildi. ETC Core geliştiricileri şimdi de MainNet’in aktivasyonuna hazırlanıyor.

İlgili – Blok ödülünün azalmasından sonra Ethereum Classic ETC fiyatı istikrarlı

Ethereum Classic için dönüm noktası

ETC’nin ETH’den kopmasında sonra, Ethereum ağı en büyük DeFi yuvasına ve dünyada ikinci en büyük kripto paraya dönüştü. Ethereum Classic ise şu an CoinMarketCap verilerine göre yirminci sırada yer alıyor.

Gelişmeler hakkında konuşan ETC Labs CEO’su Terry Culver, yaklaşan forkun sadece Ethereum Classic için bir dönüm noktası olmadığını söyledi. Ona göre bu fork aynı zamanda ETC topluluğunun paydaşları arasındaki güçlü fikir birliğini de gösterilmesi açısında önemli.

Kaynak

Etiketler: