BTC : 63793 ₺ ETH : 1655 ₺ XRP : 1.382 ₺ LTC : 308.6 ₺ USDT : 6.868 ₺ XLM : 0.6569 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Ethereum Bitcoin paritesinde direnci aşamadı

Ethereum Bitcoin paritesinde direnci aşamadı

Ethereum Bitcoin paritesinde direnci aşamadı
0
huobi_koinmedya

Ethereum Bitcoin paritesinde direnç seviyesi aşılamadı. Peki, bu ne anlama geliyor. Bir analist, geçmiş verilerle kıyaslayarak, bu durumu düşüş gelecek şeklinde yorumluyor.


Ethereum Bitcoin paritesinde direnci aşamadı

Ethereum (ETH) Eylül ayının ortalarında Bitcoin karşısında dramatik hareketler yapıyordu. Bu ayın başında ise ETH/BTC paritesi, Eylül başındaki dip seviyesinden yüzde 40’lık bir ralli kaydetti. Buna rağmen Ethereum’un BTC karşısındaki göreceli gücü, son iki haftadaki durağanlık ile hızla azalmaya başladı.

Analist TeddyCleps’e göre, kripto para muhtemelen “yakıt kaybediyor”. Ona göre, yükseliş trendindeki son duraksama ile ETH/BTC iki kilit direnç seviyesini kırma konusunda başarısızlığa uğradı: 1) 2018’in başlarında ortaya çıkan aşağı yönlü haftalık direnç ve 2) yatay aralığın üst sınırı, 0.016 ve 0.022.

Teddy, bahsettiği iki seviyenin direnç görevi görmeye devam etmesi durumunda, bundan düşüş sonucu çıkarıyor. Teddy şöyle yazdı: “Bu iki kilit seviyeyi kırmadaki başarısızlık ile altcoin sezonuna elveda edin ve noktalı aralığa da merhaba deyin.”

koinmedya_brave

https://twitter.com/teddycleps/status/1182982008768729088?s=20

Böyle bir tahmin, tarihi veriler tarafından da destekleniyor. ETH/BTC paritesi, 2016’ın sonlarında üst sınırı kırmada başarısız olduğunda, söz konusu aralığın alt sınırından aşağıya düşüş yaşanmıştı. Bundan şöyle bir sonuç çıkar. Eğer 0.022 kırmada bir daha başarısızlık yaşanırsa, benzer bir düşüş hareketi görebiliriz.

Bu arada önde gelen emtia traderlerinden Peter Brandt de grafikte dip seviyesine yaklaşıldığını söyledi. Ona göre ETH 18 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve şimdi de yükselen üçgenin içine giriyor. Ancak Teddy gibi, Peter Brandt de bu boğa tezini, Ethereum’un 0.022-0.023 seviyelerinin üzerine kırılma yapmasına bağlıyor.

Ethereum’un temel trendi

ETH/BTC grafiğinin henüz tam olarak boğa olmadığı hatırlatmalarına rağmen, Ethereum blockchaininin temelleri son haftalarda güçlü görünüyor.

koinmedya_brave

Bu ayın başlarında İsveç mobilya perakende şirketi IKEA, Ethereum üzerine kurulan “Tradeshift’in platformu ve akıllı sözleşmesini” kullanarak, IKEA’dan ürün alan başka bir yerel perakende noktası Nordic Store’a faturma düzenlemesi gerçekleştirdiğini açıklamıştı. İşlem sırasında ETH kullanılmadı. Ancak yine de kamuya açık bir blockchainin böyle kullanımı iyi bir işaret.

Benzer bir habere göre, Şikago merkezli finansal hizmetler devi Morningstar de Ethereum ile ilgilenmeye başladı.

Kaynak

Etiketler: