BTC : 84250 ₺ ETH : 2938 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.6009 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereumEthereum Haberleri
  3. Ethereum ayılardan kurtulmak istiyorsa aşması gereken hedef: 200 dolar

Ethereum ayılardan kurtulmak istiyorsa aşması gereken hedef: 200 dolar

Ethereum ayılardan kurtulmak istiyorsa aşması gereken hedef: 200 dolar
0

Piyasasının 2 numarası Ethereum ayılardan kurtulmak ve yükseliş momentumu başlatmak için yoğun çaba içinde. ETH fiyatları çoğu zaman olduğu gibi dün de Bitcoin’in hareketlerini takip etti ve yükselişe geçti. Ancak bu yükseliş  Ethereum’a yetecek mi?


Ethereum ayılardan kurtulmak istiyor

Bitcoin’in 9000 dolar seviyesine tekrar döndüğü dünkü kapanış seansında Ethereum da 184 dolardan 189 dolara doğru bir yükseliş yaşadı. Ancak birçok analiste göre, Ethereum ayılardan kurtulmak istiyorsa, en az %5’lik bir artış göstermesi gerekiyor.

360 günlük hareketli ortalamadan aldığı destek ile birlikte 189 dolara çıkan Ethereum hala boğaların hakim olduğu sulara yelken açabilmiş değil. Uzman kripto para analistleri, yakın vadede Ethereum’un 200 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkamamasının yeni düşüşlere sebep olabileceğini iddia ediyor.

Bir sonraki hedef 200 dolar seviyesi

Twitter fenomenlerinden Nik Patel, paylaştığı blog yazsısında Ethereum’un şu anda 360 günlük hareketli ortalamayı destek seviyesi olarak belirlediğini iddia etti. Bu seviyede bulacağı sağlam bir destek Ethereum’u yükseliş trendinin içine sokabilir. (ETH haftalık fiyat tahminiEthereum yükseliş trendi desteğini koruyor)

koinmedya_brave

190 dolara çıksa bile Ethereum için en büyük engel hala 200 dolar direnç seviyesi. Yakın zamanda birkaç kez bu seviyeden dönüş yapan Ethereum şu anda bu seviyenin yüzde 5 altında işlem görüyor. (Ethereum kritik noktada, bundan sonra ne olacak?)

Diğer taraftan Patel, Ethereum’un kısa süre içinde 200 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış yapabileceğini iddia etti. Bu seviyede bir kapanış Ethereum ayılarından kurtuluş anlamına geleceği için ETH fiyatlarında bir yükselişe sebep olabilir. Bunun için en büyük unsur elbette Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri olacaktır.

Bunun yanında, Ethereum’un önümüzdeki günlerde Bitcoin karşısında alacağı tavır da önemli. BTC fiyatları karşısında sağlam bir duruş sergilemesi yükselişinin önünü açabilecek iken, BTC karşısında direnç gösterememesi Ethereum’u tekrar ayıların kucağına atabilir.

Kaynak