BTC : 63900 ₺ ETH : 1654 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 307 ₺ USDT : 6.883 ₺ XLM : 0.64 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereumEthereum Haberleri
  3. Ethereum alım bölgesine girdi – Sırada ne var?

Ethereum alım bölgesine girdi – Sırada ne var?

Ethereum alım bölgesine girdi – Sırada ne var?
0
huobi_koinmedya

Birçok analist son birkaç gündür ağız birliği etmişcesine Ethereum alım bölgesine girdi iddiasında bulunuyor. Analistlerin iddiasına göre Ethereum önümüzdeki haftalarda büyük bir sıçrama yapabilir.


Ethereum alım bölgesine girdi mi?

Sene başında toparlanma emareleri gösteren Ethereum özellikle Ağustos ayından sonraki düşüşlerde Bitcoin’e karşı büyük kayıplar yaşadı.  Bununla birlikte Ethereum, özellikle son birkaç aylık dönemde Bitcoin’den bağımsız olarak birkaç defa ralli yapma girişiminde  bulunmuştu. Ancak Bitcoin’siz gerçekleşen bu sıçramalar saman alevi gibi kısa süreli oldu.

Kripto piyasasında sözüne güvenilir birkaç analist, son günlerde kripto para piyasasının prensi için Ethereum alım bölgesine girdi iddiasını yüksek perdeden seslendirmeye başladı.  Acaba bunun için öne sürdükleri dayanak ne?

Finans piyasalarını özellikle de kripto para dünyasını biraz takip ediyorsanız analizlerde 200 günlük hareketli ortalamanın ne kadar önemli bir gösterge olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Bu indikatör, birçok analistin yorum yaparken göz önünde bulundurduğu bir kriter.

koinmedya_brave

Bu göstergeden hareketle bir yatırımcı, bir kripto paranın bir sonraki gidiş yönünün ne olacağı hakkında az çok bilgi sahibi olabilir. Bu şekilde yatırımcı kripto para birimini satın almanın uygun zamanını  -elbette diğer kriterleri de göz önünde bulundurarak-  belirleyebilir.

Ethereum yakın zamanda yükseliş trendine girebilir

Ünlü bir Bitcoin yatırımcı hesabı olan BitDealer, Ethereum alım bölgesine girdi iddiasını destekleyen analistlerden bir tanesi. BitDealer’e göre, kripto paralarda fiyatın 200 günlük hareketli ortalamanın 10 puan altına düşmesi genellikle yatırımcıya orta vadede iyi bir alım fırsatı sunabilir.

Buna göre Ethereum şu anda BitDealer’in bahsettiği o bölgeye çoktan girmiş görünüyor. Çünkü ETH fiyatları yazım esnasında 181,2 dolardan alıcı buluyor. Bu rakam, 200 günlük hareketli ortalamanın işaret ettiği 213 dolar teknik seviyesinin 30 dolar aşağısında.

koinmedya_brave

Eğer Ethereum alım bölgesine girdi ise diğer teknik ve temel ögelerin bu durumu desteklemesi gerekmez mi? Birçok analiste göre teknik göstergeler, orta vadedeki bir yükseliş trendinin destekliyor. ( ilgili yazı: Ralli sonrası Ethereum yönünü arıyor)

Twitter dünyasında bir başka analist hesabı olan Josh Olszewicz, bir süredir 180 dolar bandında düzeltme yapan Ethereum’un yükselen üçgen formasyonu içerisinde bulunduğunu ifade etti. Ethereum’un bu formasyon sonunda muhtemelen yükselişe geçerek 215 dolar çıkacağını iddia etti.

Bununla birlikte, uzun süredir gündemde olna ve birkaç kez ertelenen Istanbul hard forkunun aralık ayı başında gerçekleştirileceği duyuruldu.  Hard forkun başarılı olması durumunda ETH fiyatlarında olumlu bir etki yapabileceğini de hesaba katmakta yarar var. (Ethereum Istanbul hard forku aralıkta yapılacak)

 

Kaynak