BTC : 82903 ₺ ETH : 2812 ₺ XRP : 1.856 ₺ LTC : 356.5 ₺ USDT : 7.64 ₺ XLM : 0.5756 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. DeFi güçlense de Ethereum 9 ayın dibine doğru yol alıyor

DeFi güçlense de Ethereum 9 ayın dibine doğru yol alıyor

DeFi güçlense de Ethereum 9 ayın dibine doğru yol alıyor
0

Ethereum 9 ayın dibine doğru yol alıyor. Ancak güzel gelişmeler de yok değil. DeFi günden güne güçleniyor.


Ethereum 9 ayın dibine doğru gidiyor

Ethereum cephesinde işler bir türlü iyiye gitmiyor. Durdurulamayan düşüşler Ethereum’u 9 ayın dibine doğru yuvarlamak üzere.

Ethereum’un başını çektiği altcoinler için ayı piyasası 2018 başlarında start aldı. 2018 sonunda 80 dolara kadar gerilediğinde büyük bir panik ortamı hakimdi. Sonrasında yükselişe geçen ETH 2019 ortasında 350 doların üzerine çıktı. Ancak yılın ikinci yarısını bekleneni vermedi.

koinmedya_brave

Altcoinlerin son 2 yıldır ayı piyasasında olduğunu söylesek yanılmış olmayız. 2019 ortalarındaki yükselişi de olağan düzeltme hareketi olarak değerlendirmekte yarar var. Ethereum özelinde düşünecek olursak 2018 yılı başlarında toplam piyasa büyüklüğü 100 miyar dolardı. Bugün ancak 15 milyar dolar değerinde.

Tradingview verilerine göre Ethereum birkaç saat önce 140 dolar altında iğne attı. Yazı yayına hazırlandığı sıralarda 144 dolar değerinden işlem görüyordu. Düşüş trendinde olan varlıkla daime daha düşük dip (LL) yaparlar. Ethereum grafiği de tam olarak bunu doğruluyor.

Ethereum 9 ayın dibine doğru gidiyor

Ethereum bugün artık 2019 yıl başı değerlerine son derece yakın bir seviyede. ETH bu yıla 132 dolardan giriş yapmıştı. Yılın bitimine 3 haftadan kısa süre kaldı ve dijital varlık 140 desteğinin biraz üzerinde işlem görüyor. Öyle görünüyor ki ETH yılı kafa kafaya seviyeden terk edecek.

Ethereum DeFi

2016 ve 2017 yıllarında Ethereum dendiğinde ilk akla gelen ICO olurdu. Akıllı sözleşme platformu olarak ortaya çıkan ETH bugün piyasadaki bir çok kripto paranın hayat bulduğu ana mecra hükmünde.

2019 ikinci yarısından itibaren Ethereum artık DeFi yani merkeziyetsiz finans sektörü ile birlikte anılır hale geldi.

Maker, Synthetix ve Compound projelerinin başını çektiği merkezsiz finans sektörü blockchain tabanlı bankacılığın temellerini kuruyor.

Defipulse.com’un verilerine göre bu sektör mevcut ayı piyasası etkilerinden azade görünüyor. Sürekli bir büyüme eğilimindeki DeFi sektörüne teminat olarak bırakılan Ethereum adedi 2.7 milyonu geçmiş durumda.  Ki bu da toplam arzın %2.5’una denk geliyor.

Hatta Ethereum şiddetli bir biçimde değer kaybetmesine karşın teminat olarak bırakılan ETH toplam değerleri bile rekor kırmış durumda.

DeFi platformları genişleyip büyüdükçe daha fazla sayıda ETH kilit altına alınacak. Bu ise zamanla fiyat stabilitasyonu ve güvenirliği beraberinde getirecek.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: