BTC : 83002 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 1.866 ₺ LTC : 357.7 ₺ USDT : 7.657 ₺ XLM : 0.584 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor

Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor

Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor
0

Kripto para piyasası, DeFi rüzgarını arkasına alarak ralliye başlarken; en büyük altcoin olan Ethereum, bir kez daha ralliye öncülük yapıyor. Ancak Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor!


Ethereum 2018 yılından beri ilk kez bunu yapıyor!

Barstool Sports’un kurucusu ve başkanı Dave Portnoy, 13 Ağustos Perşembe günü, videolu bir tweet paylaştı. Videoda, ünlü kurucunun davetini kabul eden Winklevoss ikizleri (Gemini borsasının kurucuları), Portnoy’un evine geliyor ve ona Bitcoin’i anlatarak nasıl kripto alacağını gösteriyor.

Bu videoda Portnoy’un, Winklevoss ikizlerine kendi coinini, yani “Dave Coin’i” yaratmanın zor olup olmadığını soruyor. Onlar ise, bunun olabileceğini ve Ethereum‘un üzerine kolayca inşa edilebileceğini söylüyorlar.

koinmedya_brave

Üç saatten kısa bir süre sonra (yani 13 Ağustos’ta 22:15 UTC’de), Ethereum, 393.95$‘dan (Portnoy’un yukarıdaki tweeti paylaştığı zamandaki fiyatı) 431.71$‘a yükseldi.

Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yaptı. Yani, en büyük altcoin 1 Ağustos 2018’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

ethereum 2018 Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor

ethereum 2018 Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor

Portnoy’un Ethereum fiyatı üzerindeki etkisi hakkında ilk yorum yapan kişilerden biri kripto muhabiri Zack Voell oldu:

Bu arada kripto odaklı araştırma şirketi Blockfyre’ın kurucu ortağı Simon Dedic de ETH’nin bugün Bitcoin karşısında gösterdiği performansı şöyle yorumladı:

DeFi’de kilitli bulunan toplam değer (TVL) ilk kez 5 milyar doları aştı!

Bugün erken saatlerde DeFi Pulse, DeFi’de kilitli bulunan toplam değerin (TVL) ilk kez 5 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktığını bildirdi.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, TVL bakımından en iyi 10 DeFi projesi aşağıdaki gibidir:

ethereum 2018 Ethereum 2018 yılından bu yana ilk kez bunu yapıyor

Ethereum fiyatı 400 doları, bu yıl ilk kez 2 Ağustos’ta kırdı. Twitter’da Cred olarak bilinen popüler bir kripto analisti, ETH fiyatı 400$ seviyesini geçtiğinden beri, kripto topluluğunun Ethereum algısının önemli ölçüde değiştiğini ifade ediyor.

Birçoğu son birkaç ayda DeFi tokenlerinden büyük karlar elde etse de Yam Finance (YAM) fiyaskosundan bir gün sonra Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yatırımcıların tam olarak bilgi sahibi olmadığı DeFi projelerine girme tehlikesinden bahsetti.

Ve Ethereum’un, DeFi sektörü dışında daha başka birçok ilginç merkezsiz uygulamaya (DApp) sahip olduğuna dikkat çekti:

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki; Ethereum ağının popülaritesi nedeniyle, bu günlerde bu tür uygulamalar eskisi kadar ucuz değil.

Bu arada Ethereum 2018 yılından beri ilk kez bu seviyelere ulaşırken; on-chain piyasa veri şirketi Glassnode da “Ethereum ağındaki ücretlerin her zamankinden yüksek olduğunu” ortaya koydu.

13 Ağustos Perşembe günü, Glassnode, Ethereum ağ ücretlerinin neden bu kadar yüksek olduğunu şöyle açıkladı:

“Basitçe ifade etmek gerekirse; Ethereum işlemlerine yönelik yoğun talep nedeniyle ücretler hızla artıyor. Altcoin sezonundayız ve kullanıcılar, en fazla kazanç bekledikleri tokenlere ve protokollere para yatırmak için sıraya giriyorlar.”

Aynı gün, The Block’un Araştırma Direktörü Larry Ermak, 12 Ağustos Çarşamba günü Ethereum ağındaki günlük ücretlerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve bunu büyük bir pozitif işaret olarak gördüğünü açıkladı.

Kaynak

 

Etiketler:
Total
0