BTC : 82080 ₺ ETH : 2875 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.5996 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Kendi gelmeden sahtesi çıktı – Ethereum 2.0 dolandırıcılığına dikkat!

Kendi gelmeden sahtesi çıktı – Ethereum 2.0 dolandırıcılığına dikkat!

Kendi gelmeden sahtesi çıktı – Ethereum 2.0 dolandırıcılığına dikkat!
0

Ethereum 2.0 dolandırıcılığına dikkat! Ethereum 2.0 PoS madenciliği yaptığını iddia eden bir site yayına geçti. Müşterilerinden deposit kabul etmeye başlayan dolandırıcıların tuzağına düşmeyin!


Ethereum 2.0 dolandırıcılığı

Ethereum 2.0 heyecanla bekleniyor. Bu beklentiyi kara dönüştürmeyi kafalarına koyan bir takım hırsızların iştahları kabarmış görünüyor. Son derece iyi düzenlenmiş bir site üzerinden faaliyete geçen dolandırıcılar deposit kabul etmeye başladı bile.

Temelde ponzi sistemlerinin, genelde ise tüm dolandırıcılık şebekelerinin ortak özelliği kesin kar vadetmeleridir. Herhangi bir işletme aylık veya yıllık periyotlar üzerinden size garanti getiri vadediyorsa bilin ki dolandırıcılar ile yüz yüzesiziniz.

Ethereum 2.0 dolandırıcılığı yapan bu ekibin ödemeyi vadettiği yıllık kar ise %100! Hem de bu oranın minimum değer olduğunu iddia ediyorlar. Hatta 150.000 dolar karşılığında yeni Ethereum düğüm yöneticisi olma imkanı da cabası!

koinmedya_brave

Ethereum 2.0 dolandırıcılığı

Yukarıdaki görsel dolandırıcı ekibin sunduğu getiri oranlarını gösteriyor. Dolandırıcılar müşterilerden 0.2 ETH’den 124 ETH’ye kadar değişen deposit ödemeleri alıyor. Karşılığında ise tablodaki getirileri vadediyor. Bu ve buna benzer bir ödeme tablosu ile karşılaşırsanız asla itibar etmeyin. Bu tür garanti getiri çizelgeleri ideal bir ponzi şemasına işaret eder.

Tablo aylık %8.3’den başlayan kar oranlarından bahsediyor. Dünya üzerinde hiçbir sektör bu kadar yüksek kar marjını sübvanse edemez.

Ethereum 2.0 bilinen madencilik algoritmasından çıkıp stake modeline dönecek. PoS sisteminde getiri, sisteme kilitleyeceğiniz tokenler üzerinden hesaplanır. PoS madenciliği duyuruları ile önümüzdeki dönemde oldukça sık bir şekilde karşılaşabilirsiniz.

Şunu unutmamak gerekir ki Ethereum 2.0 henüz yürürlüğe girmedi. Çalışmalar COVID-19 salgını yüzünden sekteye uğramış vaziyette. Bu yüzden Ethereum 2.0’a merhaba dememiz için önümüzde 1 yıldan uzun bir süre olması büyük olasılık.

Ethereum 2.0 aktive edilmediği için stake modeli de yerleştirilmiş değil. Ethereum blockchain ağındaki doğrulamalar hala PoW yani madencilik usulü ile gerçekleştiriliyor.

Hiçbir kripto yatırımı size yıllık %100 getiri garanti edemez. Stakingrewards sitesinde göre 89 ayrı PoS projesinin verdiği ortalama getiri %14.5 civarında. Bu da yaklaşık olarak aylık %1 bileşik getiri demektir.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: