BTC : 82539 ₺ ETH : 2946 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum 2 ne zaman başlayacak? Vitalik Buterin’den açıklama

Ethereum 2 ne zaman başlayacak? Vitalik Buterin’den açıklama

Ethereum 2 ne zaman başlayacak? Vitalik Buterin’den açıklama
0

Ethereum 2 ne zaman başlayacak sorusu hala net değil. 2020’nin 3’üncü çeyreği olarak açıklanan tarih şimdilik güç gözüküyor.


Ethereum 2 ne zaman başlayacak?

Ethereum 2 hakkında beklentiler oldukça yüksek. Ethereum 2’de madencilik hizmetleri staking bazlı gerçekleşecek.  Ethereum 2’de Ethereum blockchain’inde çalışmak isteyen madencilerin sisteme ez az 32 ETH stake etmesi gerekiyor. Bu sayede piyasada işlem gören Ethereum sayısı oldukça azalmış olacak.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Ethereum 2’nin diğer katkısı ise Ethereum blockchain’ini daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek olması. Ayrıca blockchain işletim maliyetlerini azaltacak olması. Ethereum’da madencilik hali hazırda Bitcoin’de olduğu gibi PoW sistemi ile gerçekleştiriliyor. Bitcoin madenciliği tek başına yıllık Avusturya ekonomisi kadar elektrik tüketiyor.

koinmedya_brave

Ancak Ethereum 2’nin başlatılma tarihi oldukça karmaşık. 2020’nin 3’üncü çeyreği olarak duyurulan tarih, 2021’e ertelendi. Ethereum’un CEO’sunun son açıklamasında ise “a couple of years” ifadesi geçiyor. Anlaşılan Ethereum 2 için en az iki yıl gerekiyor.

Vitalik Buterin tarafından paylaşılan yukarıdaki tweet oldukça eleştiri aldı. Ethereum 2’nin başlatılma tarihi hakkında söylentilerin 2020’nin 3’üncü çeyreğinden 2022 ve sonrasına kayması ciddi tepkiye neden oluyor. Bir Ethereum yatırımcısı tarafından aşağıda paylaşılan resim günün odağı galine geldi.

Ethereum 2 ne zaman Ethereum 2 ne zaman başlayacak? Vitalik Buterin’den açıklama

Ethereum 220 doların üstünde işlem görüyor. Ethereum’da yeni bir boğa sürecinin başlaması için Ethereum 2 bekleniyordu. Buterin’in açıklaması Ethereum boğa sezonunun da erteleneceği anlamına gelebilir.

Kaynak