BTC : 63567 ₺ ETH : 1628 ₺ XRP : 1.272 ₺ LTC : 298.5 ₺ USDT : 6.862 ₺ XLM : 0.49 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum 2.0 güncellemesi gecikince FOMO etkili olmaya başladı

Ethereum 2.0 güncellemesi gecikince FOMO etkili olmaya başladı

Ethereum 2.0 güncellemesi gecikince FOMO etkili olmaya başladı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin ödül yarılamasından sonra kripto para piyasalarını bekleyen en büyük etkinlik Ethereum 2.0 güncellemesi. Bu güncelleme süreci iyi yönetilirse Ethereum lehine bir FOMO oluşabilir.


Ethereum 2.0 güncellemesi ve FOMO

Kripto para piyasaları literatürümüze hodl (tasarruf) ve FOMO gibi kavramlar kattı. FOMO (fear of missing out), bir şeyleri kaçırırım korkusu ile yatırım kararında bulunmak olarak tanımlanabilir. 2017-2018 döneminde Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan olağan üstü artışta FOMO’nun etkili olduğu düşünülüyor.

Ethereum 2.0 güncellemesi arz ve talep yönlü ETH fiyatlarını etkileyebilecek sonuçlar doğura bilir. Bu güncellemenin etkisi ile sosyal medyada Ethereum temalı konuşmaların hacminde artış yaşanıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

koinmedya_brave

Etheruem tartışmaları özellikle Reddit ve Telegram ortamında dikkat çekiyor. Ethereum 2.0 güncellemeleri nedeniyle bu iki platformda ciddi tartışmalar yaşanıyor.

Ancak Ethereum fiyatları 200 dolar sınırında ve fiyatlar Mayıs ayı boyunca bir durağanlık gösteriyor. Bazı analistler Ethereum fiyatlarında olası bir düzeltmeye dikkat çekiyor.

Ethereum’da düzeltme olacağını savunan analistler özellikle son dönemde düşen Ethereum işlem hacmine dikkat çekiyor.

ethereum 2.0 güncellemesi Ethereum 2.0 güncellemesi gecikince FOMO etkili olmaya başladıAşağıdaki grafikte Ethereum IOMAP verilerini görüyoruz. IOMAP, bizlere olası bir düzeltmede destek seviyelerini veriyor. Basit bir bakışla 171-177.5 dolar arasında güçlü bir bariyerin oluştuğu gözleniyor. Bu seviyede 1.75 milyon adresten 3 milyonun üzerinde ETH alımı gerçekleşti.

koinmedya_brave

ethereum 2.0 güncellemesi Ethereum 2.0 güncellemesi gecikince FOMO etkili olmaya başladıKaynak