BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ETH balina sayısı neden artıyor?

ETH balina sayısı neden artıyor?

ETH balina sayısı neden artıyor?
0

Son günlerde  Ethereum cüzdan sayısındaki değişim dikkat çekiyor. ETH balina sayısı ve düşük meblağlara sahip Ethereum adres sayısında ciddi artış dikkat çekiyor.


ETH balina sayısı artıyor

Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin fiyatlarında yaklaşık %4, Ethereum fiyatlarında ise yaklaşık %7’lik değer artışı yaşanıyor. Bu değer artışı ile Ethereum güçlü direnç seviyesi 220 doları aşmayı başardı. Umarız 220 doların üstünde tutunur. Eğer ETH/USD paritesi 220 doların üstünde tutunursa hızla biçimde 250 doları görebilir.

Ethereum fiyatlarındaki bu hareketlenmede Ethereum 2.0 güncellemesindeki beklentiler etkili oluyor. Ethereum 2.0’ın piyasada oluşturduğu olumlu etkinin havası ile balinalar ve düşük meblağlı yatırımcılar Ethereum topluyor. Ethereum 2.0 güncellemesi ile merak ettiğiniz konular için aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte borsalar harici en yüksek Ethereum bakiyesine sahip olan 100 adresin Ethereum bakiyesindeki değişimi görüyoruz. Bu yüz adres 21.8 milyon adet Ethereum’a sahip. Bu adreslerin sahip olduğu Ethereum bakiyesindeki pozitif değişim sizlerin de dikkatini çekmiştir.

ETH balina sayısı

Son 48 saatlik süreç içerisinde bu balinalar 148 bin adet daha Ethereum daha satın aldı. Bu alımın etkisi ile Ethereum 220 doların üstüne tırmandı.

Aşağıdaki grafikte ise 0’ın üzerindeki bakiyeye sahip Ethereum hesaplarındaki değişimi görüyoruz. Bu hesap sayısı 40 milyonu geçerek tarihi rekora imza attı.

Ethereum yorumları, ethereum yorum, eth yorumları, eth yorumKısaca piyasada Ethereum’a yönelik pozitif bir algı var. Umarız bu algı devam eder.

Kaynak