BTC : 84190 ₺ ETH : 2810 ₺ XRP : 2.09 ₺ LTC : 400.1 ₺ USDT : 7.312 ₺ XLM : 0.7422 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ETH 2.0 güncellemesi Tezos lansmanlarını etkiler mi?

ETH 2.0 güncellemesi Tezos lansmanlarını etkiler mi?

ETH 2.0 güncellemesi Tezos lansmanlarını etkiler mi?
0
huobi_koinmedya

ETH 2.0 güncellemesi Tezos lansmanlarını etkiler mi sorusu alan için son derece önemli. Tezos, konsept olarak Ethereum’a çok benziyor.


Aslında, Tezos’taki son gelişmeler, Tezos’un önümüzdeki günlerde gerçekten Ethereum’dan daha iyi olup olamayacağını merak edenler için cevaplar ortaya koyuyor.

ETH 2.0 güncellemesi Tezos lansmanlarını etkiler mi?

Son bir podcast’te Tezos’un kurucu ortağı Arthur Breitman, Tezos’un kendisini Ethereum’dan nasıl ayırdığını, Ethereum’da düzeltilmesi ve çözülmesi gerektiğine inandıkları sorunların tartışarak cevap veriyor.

“Tezos yıllardır test ağında. Dördüncü için bir teklif var. Protokol geliştirme açısından Tezos ETH’den daha iyisini yapıyor. Sharding ve bunun gibi süper yüksek ölçeklenebilirlik üzerinde çalışıyoruz. Görünüşe göre, herkes Ethereum kullanıyor, ancak bence pek çok kişi ETH kullanmıyor.”

koinmedya_brave

 

İlgili yazı için bakınız: Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Burada belirtilmesi gereken bir başka gerçek de Tezos’un zaten Proof of Stake [PoS] üzerinde çalıştığı, Ehereum’un ise henüz geçiş yapmadığıdır. Aynı konuda yorum yapan Breitman, yakın zamanda insanların geçiş yapılmadığında insanların Ethereum’u bir PoS projesi olarak ifade ettiklerini duymanın “sinir bozucu” olduğunu belirtti. “Ethereum PoS’u çok uzun zamandır bekliyor; 2016 yılında bu konuşmayı hatırlıyorum ” diyor.

ETH 2.0 güncellemesi Tezos lansmanlarını etkiler mi?

ETH 2.0 Güncellemesi ne durumda?

Bununla birlikte, ETH2.0 şu anda kripto topluluğunda en çok tartışılan konu olmaya devam ediyor. Temmuz 2020’de piyasaya sürülmesi planlanan ve bir ay sürecek olan ve ETH’de yakın zamanda herhangi bir güncelleme olmadığı göz önüne alındığında, ETH 2.0 ‘ın bu yıl gerçekten başlayıp başlamayacağı konusunda birçok kişi şüphe etmeye başlıyor.

koinmedya_brave

İlgili yazı için bakınız: Güncel Ethereum Teknik Analizi: ETH’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

ETH 2.0 güncellemesi bu yıl başlamazsa, Tezos ekosistemindeki devam eden gelişmeler aslında ETH’yi birçok yönden daha iyi performans gösterebilir. İlginç bir şekilde, Tezos’taki tek zincirli yönetişim modeli, ETH’nin zincir dışı modeline göre kripto para lehine de oynayabilir. Aslında, birçok trader Tezos’un bu öz mekanizmasını yönetişim sorununu çözmek olarak görüyor ve ETH’ye güvenilir bir alternatif oluyor.

Öte yandan, ETH 2.0 araştırmacıları ve geliştiricileri, bu gecikmeli lansmanın, ekibin her sorunu çözülmeye odaklanmadan, hiçbir eksik bırakılmadan odaklandığına dikkat çekti. İşleri perspektife koyarsak, Ehereum ve Tezos arasındaki rekabet şu anda farklı bir boyutta yer alıyor ve işler sadece ETH2.0’ın piyasaya sürülmesiyle daha da netleşecektir.

Kaynak

Etiketler: