BTC : 62642 ₺ ETH : 1569 ₺ XRP : 1.221 ₺ LTC : 286.5 ₺ USDT : 6.915 ₺ XLM : 0.4615 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Eski milletvekili: “Kripto para ile devlet mücadelesi yaklaşıyor”

Eski milletvekili: “Kripto para ile devlet mücadelesi yaklaşıyor”

Eski milletvekili: “Kripto para ile devlet mücadelesi yaklaşıyor”
0
huobi_koinmedya

ABD Kongresi eski üyelerinden Ron Paul, kripto para ve devlet mücadelesi yaklaşıyor, dedi. Paul’a göre Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşması devleti tedirgin ediyor.


Kripto para ile devlet mücadelesi

NBTV muhabiri, eski millet vekili Ron Paul’a kripto para piyasaları ve küresel ekonomilerdeki gelişmeler hakkındaki görüşünü sordu. Paul konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Paul geçmiş yıllarda insanların FED para politikaları konusunda eğitilmeleri gerektiğini belirtmişti. Bu sayede insanlar popülist para politikaları hakkında fikir sahibi olabilirler.

Lütfen Bkz: Çalınan kripto paralarım için başvurabileceğim bir makam var mı?

Ron Paul önemli bir iddiada bulunuyor. Paul’a göre küresel ekonomi yeni bir döneme giriyor. Bu dönem çok paranın kazanılacağı döneme değil, eldeki varlıkların korunması gereken dönem. Paul, küresel bir ekonomik krizin yaklaştığına inanıyor. Yaklaşan krizde kripto para piyasaları, serveti korumada yardımcı olabilir. Enflasyon oranları yüzde 5 civarında ve faiz oranları ise yüzde 2 ve karşınıza pratikte negatif faiz oranları çıkıyor. Paul’a göre ABD negatif faizle karşı karşıya. İnsanların  zorlukla biriktirdikleri tasarruflar günden güne eriyor. Bu nedenle kripto paralar olası krizde ABD’liler için bir opsiyon olabilir.

koinmedya_brave

Paul’a göre kripto paraların kullanımının yaygınlaşması kamu görevlilerini tedirgin ediyor. Paul kripto paraları ile devlet arasın ciddi bir mücadele yaşanabileceğini vurguluyor.

Paul’a göre ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerin temel nedeni uygulanılan para politikaları ve kötü yönetilen ekonomi. Enflasyon oranlarındaki artış, orta gelir grubunun azalması ve benzeri konularda FED dahil tüm kamu görevlerinin yanlış ve kötü yönetimleri yatıyor. Kripto para piyasaları ise insanların servetlerini korumalarında önemli rol oynuyor.

Paul negatif faizler yolu ile insanların birikimlerini kaybetmesini ahlaki bir sorun olarak da görüyor. Bu şekildeki para politikalarını ahlaki bulmuyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Craig Wright Bitcoin’leri Kleiman ailesine ödeyemedi. Şimdi ne olacak?

Kitco News’den Gerald Celente ise merkez bankasının aşırı para basması insanların gelirlerinden fazla harcamada bulunmalarına neden olduğunu belirtti. Bu sürecin ABD’yi yeni bir “Büyük Buhran’a” taşıma olasılığının olduğunu iddia etti. Büyük Buhran’da her 4 Amerikalıdan 1’i işsiz kalmıştı.

Kaynak