BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinEOS Haberleri
  3. EOS fiyatını yükseltebilecek o kritik hamle geldi

EOS fiyatını yükseltebilecek o kritik hamle geldi

EOS fiyatını yükseltebilecek o kritik hamle geldi
0

Kripto para piyasalarında yaşanan düzeltme EOS fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. EOS fiyatını yükseltebilecek hamlenin ardından EOS, düşüş girdabından kurtulabilir mi?


EOS fiyatını yükseltebilecek hamle!

Kripto para piyasalarında düzeltme bugün de devam ediyor. Toplam piyasa değeri hızla 300 milyar dolarlık seviyeye doğru çekiliyor. 2 Eylül’de 393 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan toplam piyasa büyüklüğü, 316 milyar dolara kadar geriledi.

Bitcoin 10 bin doların üstünde zayıf biçimde tutunuyor. BTC her an 10 bin dolarlık desteğini kaybedebilir. Bitcoin’deki düzeltmeye karşın Bitcoin hakimiyet oranları %56 bandından %58’in üstüne yükseldi. Bu durum bizlere altcoin’lerdeki düzeltmenin daha şiddetli olduğunu gösteriyor.

Özellikler DeFi ve DeFi’lerle bağlantılı kripto paraların değerinde ciddi düzeltme yaşanıyor. Aave, Ren, Band Protocol, Balancer, Compound, Sythetix, Chainlink ve Ethereum fiyatlarında ciddi düşüşler dikkat çekiyor.

koinmedya_brave

Piyasada oluşan düşüş girdabına diğer altcoinler de kapıldı. Ağustos ayında 4 doları test eden EOS, yazının kaleme alındığı saatte 2.94 dolardan işlem görüyor.

Çin Sanayi Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede en başarılı public blockchain EOS seçildi. Bu başarıya rağmen EOS/USD paritesi beklenilen çıkışı yakalayamadı. Oysa Çin Sanayi Bakanlığı listesinde 2’nci sırada yer alan Ethereum, DeFi’ler sayesinde iyi bir ivme yakaladı.

Ancak EOS’un blockchain kapasitesi yavaş  yavaş keşfediliyor. Malum olduğu üzere Ethereum blockchain ağı stabilcoin’ler ve DeFi uygulamaları nedeniyle oldukça yoğun hale geldi. En yaygın kullanılan stabilcoin Tether, yeni coin’lerini EOS blockchain’ine kaydırıyor.

Chainlink ağına saldırı gerçekleştirildi! Hasar ne kadar?

Bilindiği üzere Tether; Ethereum, Tron ve OmiseGO blockchain’leri üzerinde işlem görüyor. Artık listeye EOS’u da ekleyebiliriz. Tether, 50 milyon adet USDT’yi EOS ağına swap ederek taşıdı.

Tether’ın bu hamlesi EOS ağının hızını doğruluyor.

EOS, Mart krizinden sonra beklenen çıkışı henüz gösteremedi. Belki 2020’nin kalan aylarında EOS atağa kalkabilir. Aşağıdaki grafikte EOS fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

EOS fiyatını yükseltebilecek EOS fiyatını yükseltebilecek o kritik hamle geldiKaynak