BTC : 65607 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.388 ₺ LTC : 318.8 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.5421 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin EOS destekli stabil coin EOSDT arz ediliyor

EOS destekli stabil coin EOSDT arz ediliyor

EOS destekli stabil coin EOSDT arz ediliyor
0
huobi_koinmedya

EOS destekli stabil coin EOSDT şimdi de BTC tarafından destekleniyor. 1 Mayıs Cuma günü EOS-destekli desentralize finans (DeFi) kuruluşu Equilibrium, kripto destekli, dolara sabitlenmiş EOSDT’nin şimdi hem BTC hem de EOS tarafından teminat olarak desteklenebileceğini duyurdu.


Equilibrium, kripto-destekli stabilcoinleri ve DeFi uygulamalarını oluşturan  EOS destekli bir platform. Equilibrium bazlı stabilcoinlerin fiyat stabilitesini sağlayan dahili araçları var.

İşte Equilibrium platformunu, hepsini bir arada çalıştırabilen, çok ilginç bir DeFi cazibe merkezi haline getiren 4 özellik:

One Stop Shop:

Equilibrium, daha önceden yalnızca farklı protokollerle erişilebilen DeFi kapsamakta.

koinmedya_brave

Safe Custody:

Sistemin havuzdaki varlıklara herhangi bir erişimi yok. (onlar doğrudan akıllı anlaşmalarla yerleştiriliyorlar.)

Trustless Interoperability:

Equilibrium, zincirler arası token transferleri ve çoklu varlıklı teminatlara izin vermek için Polkadot köprüsü kullanıyor.

Easy to Use:

Web-tabanlı basit bir ara yüz, kullanıcıların kompleks DeFi operasyonları yapmalarını kolaylaştırıyor.

Equilibrium DeFi merkezinin ilk stabil coini EOSDT’dir.

koinmedya_brave

Equilibrium şunları söylüyor:

EOSDT güvenilirdir. Çünkü “Equilibrium stabilite fonu” olarak bilinen multi milyon dolarlık bir sigorta poliçesi tarafından destekleniyor.

Stabildir. Çünkü akıllı anlaşmalar vasıtasıyla Amerikan doları ile 1:1 sabitlenme sağlanıyor.

Şeffaftır. Çünkü kriptoyu teminat olarak kullanmadığınız sürece EOSDT’yi dolaşıma sokamazsınız.

Bir basın açıklamasında Equilibrium 2 enteresan açıklama yaptı

  • EOSDT tedariğinin sınırı 70 milyondan 170 milyona çıkarıldı.
  • Her kriptoyu her blockchainle uyumlu hale hale getiren pTokens teknolojisiyle entegrasyon yoluyla, başlangıçta sadece EOS ile teminatı sözkonusu olan EOSDT, artık Bitcoin ile teminat oluşturabiliyor. Böylece Equilibrium’u Bitcoin destekli ilk EOS bazlı DeFi projesi yapıyor.

Equilibrium, kullanıcılarının EOSDT oluşturduğunu, çünkü kendi volatil kripto varlıklarına karşılık, %1 APR’de fiyat-stabil likidite için en etkili yolu sunduğunu söylüyor. EOSDT ayrıca kullanıcılarının riskli varlıklardan faizle kar elde etmelerini mümkün kılıyor. (kilitli EOS üzerinde yaklaşık %2.45 faiz.)

Equilibrium’un Bitcoin desteği, BTC-bazlı DeFi’lere ilgiyi arttırırken, EOS ekosistemi için yeni likiditeye kapı aralıyor. Ve Bitcoin desteği, Equilibrium’un , EOSDT sirkülasyon kapasitesini güvenli bir şekilde 70 milyondan 170 milyona çıkarmasını sağlıyor.

Bakınız:HitBTC EOS kökenli ilk stabilcoin EOSDT’yi destekleme kararı aldı

Dahası, Equilibrium şu an ETH, TON, Tezos ve daha fazlasını destekleyecek, zincirler-arası gerçek bir birlikte çalışabilir sistem üzerinde çalışıyor.

Provable Things kurucusu ve pTokens teknolojisi ekibinin arkasındaki isim olan Thomas Bertani şunları söylüyor:

“Bir stabil coin olarak EOSDT zaten geleneksel değer konseptlerine meydan okuyor ve bunu nasıl dijital dünyaya tercüme edebileceğimiz üzerinde çalışıyor.

Şimdi EOSDT için ek teminat sağlayan Bitcoin ile birlikte, biz, dünyanın geleneksel rezerv parası olan ABD dolarını, bu güne kadar en fazla kullanılan popüler dijital varlık ile birleştiriyoruz.

Fiat ve dijital paralar arasındaki bu evlilik, basitçe geleneksel paraların sağlayamayacağı katmanlı likiditeler ve benzersiz bir teminat tabanı yaratıyor.

Biz, dijital varlık sınıfı için ‘stabil’ kelimesini yeniden tanımlayan Equilibrium ile birlikte ekip olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Equilibrium kurucusu ve CEO’su Alex Melikhov’a gelince, O da şunları söylüyor:

“BTC, bu alandaki şirketlerin destekleyebileceği en büyük dijital varlık.

Likidite, DeFi’nin önündeki baş edilmesi gereken  zorluklardan biri. Bu nedenle Equilibrium’un geleceğini güvence altına almak için Bitcoin uyumluluğu en büyük başarıdır.

Bu entegrasyon, EOS-bazlı desentralize finansa doğru milyarlarca doların akışını mümkün kılacaktır.”

Kaynak

 

Etiketler: