BTC : 65510 ₺ ETH : 1636 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 318.3 ₺ USDT : 6.791 ₺ XLM : 0.5472 ₺
Anasayfa Eğitim Kripto Para Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor
0
huobi_koinmedya

EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor! Santiment verilerine göre on-chain metrikler, büyük yatırımcıların portföylerine yüklü miktarda EOS eklediğini ortaya koydu.

EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor!

On-chain metrikler, büyük yatırımcıların portföylerine yüklü miktarda EOS coin eklediğini ortaya koydu. Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor olabilir.

Bknz: EOS Rehberi: EOS nedir? EOS coin nereden ve nasıl alınır? EOS geleceği nasıl?

EOS’un sosyal medya etkileşim metriklerinin yanı sıra, 100.000 ila 10.000.000 EOS bulunan adres sayısı da hızla artıyor.

koinmedya_brave

Bu olağandışı aktivite, EOS’un volatilite için hazır olduğunu gösteriyor. Ancak volatilite çoğunluğun beklediği yönde olmayabilir.

Bknz: Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi!

EOS on-chain metriklerindeki olağan dışı artış neye işaret?

Bir davranış analiz platformu olan Santiment verilerine göre EOS balinaları son birkaç aydır EOS coin biriktiriyor.

Ayrıca Santiment’ten elde edilen veriler, Nisan ayının ortasından bu yana, EOS’un sosyal medya etkileşiminde, bir dizi ani artış yaşandığını ortaya koyuyor.

koinmedya_brave
EOS balinaları Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

2020’nin ilk çeyreği boyunca, kripto ile ilgili 1.000’den fazla sosyal medya kanalındaki EOS mentionları, ortalama 50′lik bir değerde kaldı. Ancak 13 Nisan’da sosyal etkileşim metrikleri 416 puana yükseldi.

Aynı zamanda EOS balinaları, bu altcoini yoğun bir şekilde akümüle etmeye başladı.

“Bebek balinalar” olarak kabul edilen, 100.000 ila 1.000.000 EOS tutan adres sayısı Şubat ortasından bu yana iki katına çıktı.

Bu arada, 1.000.000 ila 10.000.000 EOS bulunduran “büyük balina” sayısı ise aynı zaman diliminde %22 oranında arttı.

EOS balinaları Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Bu tür davranışlardan şöyle bir sonuç çıkarılabilir: EOS balinaları, dump yapmak için makul bir seviye bulmadan önce, coinin fiyatını daha da artırmaya hazırlanıyor olabilir.

Bunun için en uygun fiyat seviyesi belirlenemese de, tekniklere bakmak piyasa görünümünü daha iyi okumaya yardımcı olabilir.

Bknz: Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

EOS balinaları yukarı yönlü bir harekete mi hazırlanıyor?

EOS da birçok kripto para gibi hala, mart ayındaki çöküşten önceki fiyat seviyelerine ulaşamadı. Kayda değer bir ivme yakalamış olsa da o günden bu yana hala kaybettiği değerin %18’ini geri kazanamadı.

Yukarı yönlü yavaş fiyat hareketleri, bazı yatırımcıları etkilemeyebilir. Ancak birçoğu, EOS’un büyümeye devam edeceğini düşünüyor ve mevcut seviyeleri, ideal bir alım noktası olarak görüyor. Bu da 1 günlük EOS grafiğinde TD Sequential indikatorünün verdiği tahminle örtüşüyor.

TD Sequential indikatorü, kısa süre önce kırmızı dokuz mum çubuğu şeklinde bir satın alma sinyali verdi. Bu yükseliş formasyonu, bir ila dört mumluk yükselişe veya yukarı yönlü yeni bir hamle için geri sayımın başlangıcına işaret ediyor.

EOS balinaları Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Mevcut mum çubuğu yeşil olduğu için, bu kapanışın üzerinde gerçekleşecek sonraki yeşil iki mum da pozitif görünümü doğrulayabilir.

Eğer satın alma baskısında daha fazla bir artış olursa, EOS %61.8 veya %50 Fibonacci Düzeltme seviyelerine doğru yükseliş görebilir. Bu durumda sırasıyla, 3 ve 3,5 dolar seviyelerinde dirençlerle karşılaşabilir.

EOS balinaları Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Bununla birlikte talepte olası bir azalma, pozitif görünümü geçersiz kılabilir. Ve EOS’u %78.6 Fibonacci Düzeltme seviyesine geri itebilir.

Bununla birlikte parite, bu destek alanının altına inerse, 11 Mart düşüşünde gördüğü dip seviye olan 1,42$’a doğru keskin bir satış baskısı başlatabilir.

Bitcoin fiyatı yeni bir düşüşe başlayabilir!

Bitcoin 3. halvingin ardından oldukça iyi bir performans göstererek yükselişe geçti. Ve bu volatilite, boğa piyasasının katalizörü olabilir. Aynı zamanda birçok yatırımcının, neden EOS gibi altcoinlere yöneldiğini de gösterebilir.

Ancak Tone Vays gibi sektörün önemli figürleri, Bitcoin’in uzun vadeli direnç hattına ulaşmasının, tüm kripto varlıkları etkileyecek keskin bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini savunuyor.

BTC geri çekilirse, muhtemelen piyasanın geri kalanı da onu takip edecek. Böyle bir düşüş senaryosuna göre, EOS’un sosyal medyadaki etkileşim hacmi ve fiyatının ters orantılı olduğu sonucuna varılabilir. 

Ve gerçekten de balinalar, beklenenden daha kısa sürede varlıklarını satmaya hazırlanıyor olabilirler.

Bu nedenle, 2,3 dolarda yer alan %78,6 Fibonacci düzelme seviyesi, EOS’un trendinde önemli bir rol oynuyor.

EOS balinaları Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Bu destek seviyesinin üzerinde kalmak, yükseliş görünümüne güven katarken, aşağı yönlü bir kırılma sert bir düşüşün başlangıcına işaret edebilir.

Piyasa katılımcıları genel olarak, yarılanma öncesi pump ve sonrasında ise dump olacağını tahmin ediyordu.

Bu nedenle, trendin tersinde kalmamak için, önümüzdeki birkaç gün piyasanın fiyat hareketleri konusunda temkinli olmak gerekir.

EOS hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: