BTC : 83311 ₺ ETH : 2840 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 359.4 ₺ USDT : 7.63 ₺ XLM : 0.5847 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. EOS, 2018’in Yıldızı Olabilir. Önemli Etkinlik Tarihleri Yaklaşıyor

EOS, 2018’in Yıldızı Olabilir. Önemli Etkinlik Tarihleri Yaklaşıyor

EOS, 2018’in Yıldızı Olabilir. Önemli Etkinlik Tarihleri Yaklaşıyor
0

EOS, 2018’in yıldızı olabilir, 1 Nisanda başlayan yükseliş trendi durmayacak gibi görünüyor. Ayrıca Mayıs ve Haziran ayları için planlanmış etkinliklere bakıldığında 20 dolar olan birim fiyatının çok daha yukarı tırmanacağını söylemek abartı olmaz. Öncelikle EOS’u tanıyalım hemen sonrasında yükseliş trendini neyin destekleyeceğini paylaşalım

EOS nedir?

Aslında EOS yabancı olmadığımız bir alana odaklandı. Bir akıllı kontrat platformu. Merkeziyetsiz uygulamalar olan dApps inşa edilebilen bir ekosistem. EOS diğer coinlerden farklı olarak DPos protokolü ile çalışıyor. Ve saniyede 100.000 gibi yüksek işlem hacmine sahip. Bu uygulama ile aynı zamanda çok düşük işlem ücretleri ile gönderiler hızlı bir şekilde onaylanıyor.

EOS Ekibi

Ethereum’un kendi blockchain’i olduğu gibi EOS’un da Block.one adı verilen kendine ait bir blockchaini var. Geliştirme ekibi platform üzerinede yama işlerinin programlanabileceği bir platform yaratmayı hedefliyorlar. Bunu sağlamak ve platformdaki bağımsız organizasyonların merkeziyetsiz çalışmalarına yardımcı olmak için Proof-of-Stake (PoS) protokolü geliştiriyorlar.

Proje Dosyası (White Paper)

EOS.IO yazılımı merkeziyetsiz uygulamaların paralel ve yatay ölçeklenebilmesi için yeni bir blockchain mimarisini entegre ediyor. Bu ölçeklenme işletim sisteminin paralelinde bir platform oluşturmak için kullanılıyor. Böylece uygulamalara destek oluyor. Bu yazılım yetkilendirme, hesap, veritabanı, bir kaç CPU veya çekirdek boyunca uygulamanın zamanlamasını sağlıyor. Böylece blockchain mimarisinin saniyede milyonlarca işlem yapmasını sağlayan bir ölçeklenmeye ulaşılmış oluyor. Bu teknoloji işlem ücretlerini azalttığı gibi merkeziyetsiz uygulamaların hayata geçirilmesini de kolaylaştırıyor.

koinmedya_brave

EOS‘un market değeri 16.905.330.154 dolar ve haber hazırlanırken 20.51 dolardan işlem görüyor.  EOS 1 Nisanada 4 dolardan, 11 Nisanda ise 6 dolardan işlem görüyordu. 1 Nisandan bu güne % 500 oranında değerlenen bir kripto ile karşı karşıyayız. 24 saatlik artış oranı ise %7.23. 2018 yılında EOS ve Ethereum arasında yüksek bir rekabet yaşanacak gibi görünüyor.

EOS 2018 yıldızı olacak

EOS fiyatlarını daha da yükseltecek etkinlikler yaklaşıyor. EOS’u, 4 Mayıs ve 1 Haziranda 2 önemli etkinliği var. Değerli okuyucularımız akşam özetlerinde kriptoların 2018 -2019 yılı etkinliklerine ulaşabilirsiniz. 1 hazirandan sonra ERC20 tokeni olmaktan çıkmış olacak. Bunu hangi borsaların destekleyeceğini sizlerle paylaşıyor olacağız.

EOS'un yaklaşan etkinlikleri

EOS için iyi haberler 6 Nisan 2018 de başladı, ralli o zamandan beri devam ediyor. EOS.io’nun fonlanması için Michael Cao ve Winnie Liu ortaklığının duyurulması ile Asya pazarından EOS’a ciddi talep artışları görülmeye başlandı. Bu tip haberlerin sayısı artıkça BCH ve XRP’yi market sıralamasında geçmesi mümkün görülüyor.
Not: Kripto pazarında her an ters rüzgarlar esebilir, dolayısıyla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmanızı yaparak en doğru yatırımı yapmalısınız.
Etiketler: