1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Enjin Coin (ENJ) nedir, geleceği var mı?

Enjin Coin (ENJ) nedir, geleceği var mı?

Enjin Coin (ENJ) nedir, geleceği var mı?
0

Enjin Coin (ENJ), yeni nesil blockchain varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto paradır.


Enjin Coin (ENJ) nedir?

 

enjin-coin-nedir-enj-coin-nedirENJIN Coin’de, 2019 yılı içerisinde heyecan verici değer artışları yaşadı. 24 Şubat 2019’da 3,6 cent’ten işlem gören ENJ coin, iki hafta içerisinde değerini yüzde 600’a yakın arttırarak 25 cent’e kadar yükseldi. Proje ilk 50’e girdi.

2009 yılında kurulan Enjin, ilk arzını 2017 yılında gerçekleştirdi. Bir oyun platformu olarak kurulan Enjin kısa sürede 20 milyonun üstünde kullanıcı sayısına ulaştı. Enjin’in sahip olduğu blockchain ağı kripto varlıkların ticaretine, birikimine, yönetimine ve değişimine izin vermektedir. Enjin platformu üzerinde dijital oyun oynayıcıları aynı zamanda para da kazanabiliyor.

koinmedya_brave

 

Samsung Galaxy S10 Enjin Coin ‘i destekliyor

2019 yılında Enjin coin için en önemli gelişme hiç şüphesiz Güney Koreli çok uluslu şirketler grubu Samsung’un Enjin’i desteklemesi oldu. Samsung, Galaxy S10 akıllı telefonunu, kripto para birimleri için soğuk ve sıcak cüzdan özelliği ekleyerek piyasaya sürdü.

Cüzdan özellikleri ile ilgili detayları, sürüm sırasında belirtilmedi. Ama platformda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ejin (ENJ) gib kripto para birimlerinin yanı sıra Comee olarak bilinen blockchain tabanlı bir sosyal medya platformunun destekleneceği biliniyor. Bu haberin arsından Enjin Coin bir gecede % 85 civarında prim yaptı.

Enjin fiyatı, Samsung Galaxy S10’a desteklendiğinin duyulmasından bu yana katlanarak arttı. Enjin Coin, Samsung haberinden önce 1000 Satoshi’de işlem görürken, 5050 Satoshi’ye çıktı. 

Enjin ayrıca Unity için blockchain yazılım geliştirme kitinin (SDK) testnet versiyonunun lansmanını yaptığını duyurdu. Şirkete göre, Unity Technologies ile yapılan ortaklığın ardından Enjin’in bu ayın sonunda Oyun Geliştiricileri Konferansında testnetin tanıtımını yapması bekleniyor.

Unity dünyanın en önemli oyun geliştirme platformudur. Enjin’in piyasaya sunduğu SDK kiti hala beta aşamasında ve bu da Enjin Coin’e uzun vadede muazzam bir kitlesel kabul sağlayabilir.

ENJ Coin için 2019 yılında yaşanan en önemli gelişme Enjin’in ABD merkezli Binance.US’da listelenmesi oldu. Enjin, CoinMarketCap’te ilk 26’da yer almamasına rağmen Binance.US’da listelenen 26 kripto paradan birisi.

Enjin coin nasıl çalışır?

Enjin, oyun dünyasında oldukça yaygın kullanılan Minecraft topluluğunu kendisine hedef olarak alıyor. Topluluk için bir web sitesi oluşturucu özelliği sunuyor ve yerleşik bağış sistemi, çeşitli oyuncular grubu için fon sunucuları yardımcı olacaktır. Bu web sitesi oluşturucusunun tüm CMS’si, oldukça ilginç olan Minecraft meraklılarına göre özel olarak uyarlanmıştır.

Ayrıca başka bir oyunda bir lonca için bir web sitesi oluşturmak, bunu kullanıcının aklınızda tutmak da mümkündür. Minecraft’a birkaç kez, Enjin’in sitesinde değinilirken, World of Warcraft, Star Citizen ve Final Fantasy guild’leri için kolayca kullanılabilir. Birtakım şeyleri bir adım ileriye götürmek isteyenler için, Enjin’in ekosistemi de bir klan web sitesi barındırma hizmeti sunuyor. Bu hem dostça hem de çok sayıda heyecan verici fırsatlar sunan eSportlar için de geçerlidir.

Proje, oyun dünyasında oldukça popüler hale geldi. Web sitesinde, bu platformun üzerine kurulmuş herhangi bir sitenin anında 19 milyondan fazla oyuncunun oyuna çekileceğini iddia ediliyor. Bu platform 300 bini aşkın oyun üyeye sahip bu Enjin coin’in kolaylıkla adaptasyon gösterebileceğine işaret ediyor.

Enjin coin nedir?

Enjin Coin (ENJ), yeni nesil blockchain varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto paradır.

Enjin coin nerelerde kullanılır?

Blockchain üzerinden işlem yapmak ve mal takasında bulunmak için kullanılır. Enjin coin, oyunculara ve içerik oluşturuculara yeni bir sanal sahiplik modeli sağlıyor. Enjin, sanal ürünleri yönetmek ve ticaretini yapmak için merkezi olmayan bir platform olarak kullanılılır.

Enjin coin iyi bir yatrıım mı?

İyi getiri sağlayabilecek bir kripto para arıyorsanız, ENJ almayı düşünebilirsiniz. Çevrimiçi oyun piyasası günden güne büyüyor. 2025 için fiyat tahminimiz 0,7 USD

Hangi oyunlar Enjin coini kullanıyor?

– Dissolution.
– 9Lives Arena.
– Containment Corps.
– Forgotten Artifacts.
– ReBounce Game.
– Bitcoin-Hodler.
– War of Crypta.
– ForestKnight

Enjin cüzdan hangi coinleri destekliyor?

Enjin Cüzdanı, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), BEP2, ERC-20 tokenları ve ERC-1155 & ERC-721 blockchain varlıklarını destekliyor.

Total
0