BTC : 82688 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.908 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6063 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. En iyi gösterge Bitcoin satın al sinyali veriyor

En iyi gösterge Bitcoin satın al sinyali veriyor

En iyi gösterge Bitcoin satın al sinyali veriyor
0

Gelmiş geçmiş en iyi göstergelerden biri olarak kabul edilen bir indikatör şu sıralar , “Bitcoin satın al” çığlığı atıyor! Bu gösterge, daha önce yalnızca 3 kez al sinyali verdi. Ve o dönemlerde Bitcoin, ortalama %5.000’in üzerinde artış kaydetti.


En iyi gösterge Bitcoin satın al çığlığı atıyor!

Bitcoin, diğer varlık türlerine benzemediği için, analistler temel analiz yaparken genellikle, bilinenlerin dışında bir dizi benzersiz araç kullanırlar.

“Gelmiş geçmiş en iyi göstergelerden biri” olarak kabul edilen bu araçlardan biri şu sıralar, “Bitcoin satın al” çığlığı atıyor. 

Bu gösterge, daha önce yalnızca 3 kez Bitcoin al sinyali verdi. Ve o dönemlerde Bitcoin, ortalama %5.000‘in üzerinde artış kaydetti.

koinmedya_brave

En iyi gösterge Bitcoin satın al sinyali veriyorBitcoin halving sonrası ağ verileri ve Bitcoin fiyat tahmini

 Bitcoin, madencilik adı verilen bir proof of work sistemi aracılığıyla çift harcamalar sorununu çözen ilk kripto para birimi ve ilk dijital varlıktır.

Bu madenciler, ağın güvenliğinde çok önemli bir yere sahiptirler ve fiyat hareketleri üzerinde de böyle ciddi bir etkiye sahip olabilirler.

Bitcoin araştırmacıları tarafından şu ana kadar, varlığın uzun vadeli fiyat potansiyelini ortaya koymaya yardımcı olacak düzinelerce indikatör geliştirildi. Temel analiz araçları da çoğunlukla ağ güvenliği ve BTC madencileri ile ilgili verileri ele alır.

100.000$ ila 1 milyon$’lık ütopik tahminlerle spekülasyon yapmak yerine; bu araçlar, Bitcoin’in bir teknoloji ve değer deposu gibi ömrünü etkileyebilecek temel dinamikleri inceler.

Şu sıralar, bu araçların çoğu çelişkili sinyaller veriyor. Örneğin; madencilerin, BTC’lerini satıp satmayacaklarını anlamak için hash gücü oranına bakan Hash Ribbons olarak adlandırılan bir gösterge, 2020’da yeni bir dip seviyeye işaret ediyor.

Her yarılanma sonrası, madencilerin Bitcoin protokolünün güvenliğini sağlama ve herbir işlem bloğunu blockhaindeki değişmez dijital deftere ekleme görevi için aldıkları blok ödülü yarıya düşer.

Bu gösterge de madencilerin halvingden sonra meydana gelen üretim maliyetindeki ani artış yüzünden, pes etme aşamasına girdiklerini gösteriyor.

Önceki Bitcoin al sinyalleri yaklaşık %5.000’lik bir hareketle sonuçlandı

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para biriminin temel dinamiklerini inceleyen bir başka gösterge ise Puell Multipati’dir.

Bu araç, madencilerin, kazdıkları BTC başına elde ettikleri geliri enerji masraflarıyla birlikte ele alarak tahminde bulunur.

 Günlük kazılan yeni tokenin değerinin (USD olarak) bir yıllık kazılan toplam değere bölünmesiyle hesaplanır. Bu gösterge, daha önce satın alma bölgesine düştüğünde, yaklaşık %5.000′lik bir artış gerçekleşti.

En iyi gösterge Bitcoin satın al sinyali veriyor

Gösterge, daha önce sadece üç kez “Bitcoin satın al” sinyali verdi ve kriptonun tarihinde 4. kez satın alma bölgesine geldi. İlk kez bu bölgeye geldiğinde, Bitoin %7.500’ün üzerinde bir yükseliş kaydetti. 2014-2015 ayı piyasasının dip seviyesine denk gelen ikinci sinyal ise, yatırımcılara %9.000‘den fazla getiri sağladı.

Kripto para birimi, 3.200 dolarlık dip seviyeye düştüğünde bir kez daha bu sinyal geldi. Ancak bu defa artış, %300’den biraz fazlaydı.

Şimdi, gösterge bir kez daha “Bitcoin satın al çığlığı atıyor”. Bakalım bu kez, Bitcoin ne kadar yükselecek?

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak