1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En güncel Stacks (STX) fiyat tahmini (2022 – 2026)

En güncel Stacks (STX) fiyat tahmini (2022 – 2026)

En güncel Stacks (STX) fiyat tahmini (2022 – 2026)
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021’de %400 gibi müthiş bir yatırım getirisine sahip olan Stacks (STX) coin 2022 ve sonrasında karlı bir yatırım olabilir mi? Orta ve uzun vadede Stacks STX fiyat tahmini hakkında merak ettiğiniz bilgiler bu yazıda.

Uzmanlardan Stacks STX fiyat tahmini ve öngörüleri

Yatırımcılarına 2021’de %400 gibi müthiş bir yatırım getirisi sağlayan Stacks (STX) coin 2022 ve sonrasında da karlı bir yatırım olmaya devam edebilir mi?

Bu soruya cevap bulmak için CryptoNewsZ ve CoinQuora başta olmak üzere çeşitli tahmin sitelerinden derlediğimiz STX fiyat tahminlerine geçmeden önce, Stacks (STX) projesine biraz daha yaķından bakalım. Ve yükseliş potansiyelinin arkasındaki nedenleri anlamaya çalışalım.

En güncel Stacks (STX) fiyat tahmini (2022 - 2026)

Stacks nedir? STX coin ne işe yarar?

Stacks, âdil ve açık bir internet sağlamak üzere tasarlanmış protokoller ve geliştirici araçları oluşturmak için merkeziyetsiz uygulamalara odaklanan bir blockchain platformdur.

Geliştiricilerin ve kullanıcıların âdil ve güvenli bir şekilde etkileşime girebilecekleri, yeni nesil uygulamalara olanak tanıyan bu platform aynı zamanda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmış ilk token projesidir. İlgili: Stack (STX) nedir? STX coinin

 

Esasen Stacks, Bitcoin’e akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar (DApp’ler) getirmek için tasarlanmış bir blockchain katman-1 çözümüdür. Proje, bu akıllı sözleşmeleri, güvenlik ve istikrar dahil olmak üzere Bitcoin’i güçlü kılan hiçbir özelliği değiştirmeden ağa getirmeyi amaçlar.

İlgili: Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

En güncel Stacks (STX) fiyat tahmini (2022 - 2026)

Bu DApp’ler açık ve modülerdir. Yani geliştiriciler, normal bir uygulamada mümkün olmayan özellikler üretmek için uygulamaları birbiri üzerine inşa edebilir. Stacks, Bitcoin’i temel katman olarak kullandığı için, ağda olan her şey, en yaygın kullanılan ve tartışmasız en güvenli blok zincir olan Bitcoin’e yerleştirilir.

Platform, akıllı sözleşmelerin yürütülmesini hızlandırmak, işlemleri gerçekleştirmek ve Stacks 2.0 blok zincirine yeni dijital varlıklar eklemek için kullanılan Stacks tokeni (STX coin) tarafından desteklenir.

Platform daha önce Blockstack olarak bilinirken; ekosistemi ve açık kaynak projesini orijinal protokolleri oluşturan şirketten, yani Blockstack PBC’den ayırmak için 2020’nin 4. çeyreğinde Stacks olarak yeniden markalaşmaya gitti. Ve Stacks 2.0 için ana ağ Ocak 2021’de kullanıma sunuldu.

STX projesine dair bu kısa bilgilendirmeden sonra orta ve uzun vadeli STX coin piyasa verlerine ve fiyat tahminlerine bakalım:

Stacks STX coin güncel fiyat ve piyasa verileri 

Stacks STX fiyatı: Anlık STX fiyatı için tıklayınız.
Toplam Stacks STX arzı: 1.352.464.600 STX
Piyasada işlem gören Stacks STX arzı: Dolaşımdaki güncel STX arzı için tıklayınız.
Stacks STX coin işlem hacmi. 24 saatlik Stacks STX işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi için tıklayınız.
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi için tıklayınız.
Toplam Stacks STX coin yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

Şu anda STX, CoinMarketCap’te 71. sırada yer alıyor. Ancak STX blok zincirindeki en son yükseltmeler ve gelişmeler doğrultusunda kripto para biriminin fiyatı daha da yükselebilir. 

Stacks STX coin tarihsel fiyat verileri

2021 yılına yaklaşık 0,4 dolardan giriş yapan STX fiyatı, geçtiğimiz yıl inanılmaz bir yükselişe imza attı. Bunu dalgalanma, konsolidasyon ve düzeltme gibi süreçler takip etse de genel itibariyle çoğunlukla etkileyici bir performans sergiledi.

Öyle ki; tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) 16 Kasım 2021’de 3,61 dolar ile kaydetti. Ancak yıl sonuna doğru kripto piyasası genelinde yaşanan çöküş sırasında elde ettiği kazanımların çok büyük bir kısmını kaybetti. 

STX fiyatı 2021’de yaptığı zirveden sonra burada çok fazla tutunamadı. Daha sonrasında kripto piyasasında yaşanan kayıplardan da büyük ölçüde etkilendi ve 0.50 doların altına geri döndü.

STX coin fiyat tahminleri

Şu anda tüm zamanların zirvesinden çok geride olsa da 2022 ve sonrası için uzun vadeli STX fiyat tahminleri genel olarak yükseliş gösteriyor. Kriptonun orta vadede yeni zirvelere ulaşma olasılığı oldukça yüksek. Ancak bu, birçok psikolojik direncin kırılmasına bağlı olarak gerçekleşebilir.

2022 Stacks (STX) fiyat tahmini 

STX coini, 2022’de parlak bir gelecek bekliyor. STX ekosisteminde ve kripto piyasasında devam edecek olan gelişmelerle birlikte, yükseliş eğilimi devam ederse, STX 2022’nin sonunda 1 doları aşabilir. 

2023 Stacks (STX) fiyat tahmini 

Uzun vadeli bir STX yatırımı büyük getiriler açısından güçlü bir potansiyele sahip. Popüler bir tahmin sitesi olan Cryptonewsz’in Stacks fiyat tahminine göre, kripto fiyatı 2023’te minimum 1.70$ seviyesine ulaşacak. Ayrıca STX fiyatı, 2023 yılında ortalama 1.90$, en yüksek ise 2.08$ seviyesine ulaşabilir.

2024 Stacks (STX) fiyat tahmini 

2024 için STX fiyat tahmini, arkasındaki büyük topluluğa ve kitlesel benimsemeye dayalı olarak uzun vadede yükseliş gösteriyor. Yılın sonuna kadar varlığın fiyatı, 2.15$’a ulaşabilir. Dolayısıyla, Stacks’a mevcut fiyat seviyelerinde yatırım yapmak uzun vadede karlı olacak.

2025 Stacks (STX) fiyat tahmini 

Stacks STX’in geçmişteki büyüme yörüngesi de göz önüne alındığında; eğer proje, ETH ve SOL ağlarında faaliyet gösteren akıllı sözleşme kullanıcılarını kendi ekosistemine çekmeyi başarabilirse, 2025 yılı sonuna kadar mevcut fiyattan %500’den fazla artmasını bekleyebiliriz.

STX fiyatı 2025 yılının sonunda 2.75 dolar olabilir.

2026 Stacks (STX) fiyat tahmini 

Priceprediction.net tarfından yapılan STX fiyat tahminine göre, Stacks STX, 2026’nın sonuna kadar 2.50$ seviyelerini aşarak, çok daha yüksek bir kar potansiyeline sahip olabilir. 

Stacks (STX) nedir?

Stacks, akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (DApps) Bitcoin’e (BTC) taşımak için geliştirilmiş blockchain tabanlı bir katman-1 çözümüdür. İlgili: Stack (STX) nedir? STX coinin geleceği nasıl?

Stacks (STX) coin nasıl alınır?

Kripto ekosistemindeki diğer dijital varlıklar gibi STX de şu anda Binance, OKX, Mandala Exchange, KuCoin ve Gate.io gibi çeşitli borsalar üzerinden alınıp satılabilir.

2022’de STX satın almaya değer mi?

Evet, 2022’de karlı bir yatırım olabilir. Stacks STX, akıllı sözleşmeye dayalı kullanım durumları ile en büyük kripto para ağı olan Bitcoin ağında benzersiz bir madencilik avantajı sunuyor. Bitcoin ağı tarafından desteklenen akıllı sözleşmelerin Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler gibi büyümesi durumunda, STX fiyatında çok büyük artışlara tanık olabiliriz.

Nitekim 2021 yılında en çok yükselen kripto para birimlerinden biriydi. Ayrıca, son birkaç ayda kaydettiği başarılar ile birlikte, Stacks’ın yerel varlığı STX, 2022’de de iyi bir yatırım olabilir.
2021’de %400 kazanç sağlayan kripto, en azından 2022’nin sonunda 3 ila 4 dolar arasında bir hedefe ulaşabilir.

Stacks (STX) fiyatı 2022 yılında ne olur?

Stacks (STX) fiyatının 2022 yılı sonuna kadar 4 dolara ulaşması bekleniyor.

2023 Stacks (STX) fiyat tahmini nedir?

Stacks (STX) fiyatı 2023 yılına kadar 5,5 dolara ulaşabilir.

2024 Stacks (STX) fiyat tahmini nedir?

Stacks (STX) fiyatının 2024 yılına kadar 8 dolara ulaşması bekleniyor.

2025 Stacks (STX) fiyat tahmini nedir?

Stacks (STX) fiyatının 2025 yılına kadar 9,5 dolara ulaşması bekleniyor.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.